Półfinał nie dla Janowicza

(BOCH)
Tenis. Piąty tenisista światowego rankingu, Japończyk Kei Nishikori, okazał się przeszkodą nie do pokonania dla Jerzego Janowicza. W ćwierćfinale turnieju na trawiastych kortach w Halle (pula nagród 1,57 mln euro) Polak tanio skóry jednak nie sprzedał.

Rozstawiony z „dwójką” Nishi­kori pokonał Janowicza (w tej chwili – nr 51 na świecie) 6:4, 5:7, 6:3. Mecz trwał dwie i pół godziny. W statystykach Polak przegrał przede wszystkim pod wzglę­dem niewymuszonych błędów – popełnił ich 45, podczas gdy rywal 26.

Łodzianin od początku dążył do szybkiego kończenia akcji. Nishikori nieźle radził sobie z jego serwisem i po przełamaniu w 10. gemie zdobył pierwszego seta. W drugiej partii Japończyk trochę się rozregulował, a mocne zagrania Janowi­cza dawały efekt.

Tak grającego Polaka kibice zawsze chcieliby oglądać. Nadzieje na półfinał jednak szybko ulotniły się, gdy w III secie Japończyk objął prowadzenie 4:1.