Półfinał nie dla Silvers

Artur Bogacki
Futbol amerykański. W ćwierćfinale play-off II ligi Silvers Olkusz przegrali 16:30 (0:7, 8:14, 0:9, 8:0) z AZS Olsztyn Lakers i odpadli z rozgrywkami.

Dla olkuszan to i tak najlepszy sezon w historii. Zespół w swojej grupie wygrał 5 spotkań (1 przegrał) i po raz pierwszy w historii awansował do ogólnopolskiej fazy play-off. W ćwierćfinale był gospodarzem meczu z „Jeziorowcami”, z tym że spotkanie odbyło się nie w Olkuszu, a w Gorenicach.

Olsztynianie po dwóch przyłożeniach pewnie prowadzili (0:14). Silvers dzięki touchdownowi i podwyższeniu za 2 punkty zbliżyli się, ale w końcówce II kwarty rywale odpowiedzieli kolejną skuteczną akcją i w przerwie było 8:21. W trzeciej części goście znów cieszyli się z przyłożenia, praktycznie rozstrzygając losy meczu.

Inne ćwierćfinały: Kraków Tigers - Panthers B Wrocław 6:30, Wolverines Opole - Archers Bydgoszcz 7:19, Wyszków Rhinos - Greend Ducks Radom 35:25.