Polscy kajakarze górscy bez medalu Pucharu Świata w Krakowie. W kayak crossie byli daleko

W niedzielę w PŚ w Krakowie był kayak cross
W niedzielę w PŚ w Krakowie był kayak cross materiały prasowe PZKaj
Puchar Świata w kajakarstwie górskim w Krakowie zakończył się w niedzielę (16 czerwca 2024) rywalizacją w kayak crossie. Polacy nie odegrali w nim większej roli, a całą imprezę zakończyli bez medalu.

W kayak crossie najwyżej z Polaków był Polaczyk

Przypomnijmy - we wcześniejszym slalomie tylko Michał Pasiut awansował do finału, zajmując 7. miejsce w K-1.

W niedzielnym crossie też startował (w dorobku ma m.in. 4. miejsce w MŚ w tej konkurencji), ale zajął odległą lokatę (38.). Zresztą żaden z Polaków nie przebrnął eliminacji (w głównej fazie pucharowej, w ćwierćfinale wystąpiło 16 najlepszych zawodników z kwalifikacji), najwyżej, na 28. pozycji, sklasyfikowany został Mateusz Polaczyk (pozycja z próby czasowej, nie wystąpił w I rundzie).

Z rywalizacji kobiet wycofała się nasza najlepsza zawodniczka Klaudia Zwolińska. Aleksandra Stach zajęła 19. miejsce.

Zwycięstwo - i to trzecie w tegorocznym PŚ w na torze Kolna (po slalomie C-1 i K-1) - odniosła fenomenalna Jessica Fox. Jeszcze nikt nie miał takiego osiągnięcia. Australijka w swojej karierze w PŚ triumfowała już 51 razy!