Polska - Węgry. Utarły nosa faworytkom [WIDEO]

Jacek Sroka
Iwona Niedźwiedź zdobyła 2 gole
Iwona Niedźwiedź zdobyła 2 gole fot. Mariusz Kapala
Piłka ręczna. Po zaciętym i dramatycznym meczu Polki wygrały w 1/8 finału mistrzostw świata z Węgierkami. Jutro w Danii powalczą w ćwierćfinale.

Polska - Węgry 24:23 (13:14)

Polska: Wysokińska, Gawlik - Kudłacz-Gloc 8, Achruk 4, Kulwińska 3, Kobylińska 3, Niedźwiedź 2, Stachowska 1, Kocela 1, Zalewska 1, Gadzina, Pielesz, Zych, Łabuda, Sądej 1, Stasiak.
Węgry: Kiss, Biro - Hornyak 5, Szucsanszki 5, Szollosi-Zacsik 4, Gorbicz 3, Kovacsics 2, Triscsuk 2, Mayer 1, Tomori 1, Pappne Szamoransky, Bognar-Bodi, Szekeres, Planeta, Erdosi, Kovacsicz.

Na początku meczu przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Podstawą była świetna gra w obronie, a w ataku nasze szczypiornistki były niemal bezbłędne. W 16 min prowadziły 10:4.

Węgierki jednak zaczęły lepiej bronić, a Polkom przydarzył się przestój. Od stanu 11:5 przez ponad 10 minut nie zdobyły gola, za to dostawały kary. W efekcie rywalki zdobyły 8 bramek z rzędu i prowadziły (11:13).

Źródło: PGNiG/x-news

Na początku II połowy oba zespoły grały nieskutecznie. Wreszcie, po czterech trafieniach z rzędu, Polki w 43 min wyszły na pierwsze od 20 minut prowadzenie (18:17). Zaskakujące rzuty z dystansu Anity Gorbicz sprawiły, że rywalki odskoczyły (18:20). Rzutem z koła ważnego gola zdobyła Patrycja Kulwińska, a że wciąż świetnie dysponowana była Karolina Kudłacz-Gloc, to w 54 min Polki prowadziły 24:22. Okazji nie zmarnowały.

Awans do ćwierćfinału - jutro nasza ekipa zmierzy się z Rosją - daje prawo gry w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

Wyniki 1/8 finału MŚ: Hiszpania - Francja 21:22, Rosja - Korea Płd. 30:25, Czarnogóra - Angola 38:28.