Ponownie lepsze

K
BKS Aluprof Bielsko - Biała - Bank BPS Muszynianka/Fakro 1-3 (15-25, 25-20, 16-25, 19-25)

Sędziowali: Krzysztof Łygoński i Piotr Skowroński.

BKS Aluprof: Wołosz, Kaczorowska, Crimes, Vindevoghel, Wojtowicz, Frąckowiak, Michalak - libero, Łyszkiewicz, Ciaszkiewicz, Bamber-Laskowska, Pelc.

Bank BPS Muszynianka/Fakro: Werblińska, Kaczor, Wensink, Radecka, Bednarek-Kasza, Stam-Pilon, Zenik - libero, Rabka, Gajgał, Rourke, Piątek, Gajewska.

W meczu PlusLigi siatkarek bielszczanki bardzo chciały się zrewanżować za ostatnią przegraną w Szamotułach o Superpuchar, ale im się to nie udało.

W pierwszym secie, kiedy tylko jedna z drużyn obejmowała prowadzenie, druga natychmiast odrabiała straty. Gdy atak Frąckowiak został zablokowany i mineralne objęły prowadzenie 12-10, trener bielszczanek wziął czas. Nic z tego, na drugiej przerwie technicznej po ataku Werblińskiej było 16-14 dla przyjezdnych. Na zagrywce stanęła Bednarek-Kasza i bardzo szybko mineralne objęły prowadzenie, a środkowa z Muszyny zaliczyła dwa asy. Seta zakończyła atakiem Wensink.

W drugiej części meczu znów po zagrywkach Bednarek-Kaszy było 5-3 dla muszynianek. Ale BKS ma Crimes, która dała się mocno we znaki siatkarkom Bogdana Serwińskiego i było 8-6 dla BKS. Po pierwszej przerwie technicznej inicjatywę na boisku przejęły bielszczanki, obejmując prowadzenie 14-8. Trener zespołu z Muszyny brał czasy, by zmobilizować swoje zawodniczki do gry. Niewiele to dało, bowiem muszynianki zgubiły rytm gry i nie potrafiły się odbudować. Na drugiej przerwie technicznej Aluprof prowadził aż 16-9, a chwilę później 19-10. Mineralne zerwały się do walki, ale było już za późno. W trzecim secie muszynianki cały czas kontrolowały grę, a w ostatniej części meczu wyrównana walka trwała tylko do stanu 5-5. Mecz zakończył atak Gajgał.

(KOW)

INNE MECZE: Atom Trefl Sopot - PTPS Piła 3-0 (25-12, 25-19, 25-21), Impel Gwardia Wrocław - KPSK Stal Mielec 3-2 (25-15, 21-25, 27-29, 25-23, 18-16), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Białystok 3-0 (25-17, 26-24, 25-23), Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 2-3 (21-25, 19-25, 25-23, 25-14, 14-16).

1. Tauron 3 8 9-3

2. Atom 3 6 6-3

3. Muszynianka 3 6 7-4

4. Pałac 3 6 8-5

5. Impel 3 5 6-5

6. Aluprof 3 4 6-7

7. PTPS Piła 3 4 5-7

8. Budowlani 3 3 5-8