Popis Radziszewskiego

Krakowianie pod raz drugi pokonali wczoraj zespół z Katowic FOT. ANDRZEJ BANAŚ
HOKEJ. W drugim meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski Cracovia odniosła drugie zwycięstwo. Jej bramkarz na koniec swojego świetnego występu obronił trzy karne. Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 2:1 po karnych (1:0, 0:0, 0:1, 0:0), karne 1:0.

1:0 Piotrowski (Chmielewski) 6, 1:1 Popko (Mahbod) 48. Decydujący karny: Besch.

Sędziowali: Jacek Rokicki i Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 78 min (w tym kary meczu dla Dudasza i Valczaka) - 82 min (w tym kary meczu dla Gwiżdża i Sucharskiego, 10 min dla Komorskiego). Widzów 1400.

Stan play-off (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Cracovii.

Cracovia: Radziszewski - Kłys, Besch, D. Laszkiewicz, Słaboń, L. Laszkiewicz - Witowski, Dudasz, Valczak, Dvorzak, Fojtik - A. Kowalówka, P. Noworyta, Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski - Zieliński, Kmiecik, Kostecki, Rutkowski, Cieślicki.

GKS: Kalemba - Galant, Bychawski, Sucharski, Mahbod, Popko - Urbańczyk, Bigos, Drzewiecki, K. Kalinowski, Campbell - Krokosz, Gwiżdż, Valusiak, Komorski, Bepierszcz - Śmiełowski, Szymański, Frączek, M. Kalinowski, Grobarczyk.

W drugim meczu I rundy play-off Cracovia ponownie pokonała GKS Katowice po rzutach karnych. Teraz rywalizacja przenosi się do Katowic. Jeśli krakowianie wygrają sobotnie spotkanie, będą w drugiej rundzie. W razie wygranej GKS, kolejny mecz w niedzielę, też w Katowicach.

Wczoraj początek był nerwowy. Szybciej opanowali się gospodarze, którzy w 6 min objęli prowadzenie po mocnym strzale Piotrowskiego, którego idealnym podaniem obsłużył Chmielewski. Potem oglądaliśmy szybkie akcje z obu stron, dwukrotnie świetnymi interwencjami popisał się Radziszewski. W drugiej tercji na tafli oglądaliśmy mało dobrej gry, za to bez przerwy zawodnicy siedzieli na ławce kar. W 28 min bójkę na lodzie sprowokował Gwiżdż, doszło do wymiany ciosów między nim a Dudaszem, do bijatyki włączyli się ze strony GKS Sucharski, ze strony Cracovii Valczak, szarpali się też Fojtik i Mahbod. W efekcie czterech graczy otrzymało kary meczu i odesłani zostali do szatni; Fojtik i Mahbod dostali podwójne kary indywidualne (2 razy po 2 minuty). W tej tercji arbitrzy nałożyli na hokeistów aż 134 minuty kar!

Po bójce gra stała się szarpana, Cracovia straciła dwa ważne ogniwa, Dudasza i Valczaka. "Pasy" miały szansę na podwyższenie wyniku, ale grając w przewadze Chmielewski z metra nie trafił do bramki. Potem częściej atakowali goście, mieli kilka świetnych okazji, ale Radziszewski bronił kapitalnie.

W trzeciej tercji zawodnicy przestali boksować. Okazje miały oba zespoły, ze strony Cracovii Chmielewski nie trafił z bliska do bramki, potem Radziszewski dwa razy ratował "Pasy". Ale w 48 min był bezradny, kiedy precyzyjnie strzelił Popko. Za moment Mahbod jechał sam na bramkę, lecz fantastyczna interwencja Radziszewskiego uratowała "Pasy".

O wyniku meczu decydowały karne. Trzy obronił Radziszewski, który wczoraj dokonywał cudów w bramce. - To jemu zawdzięczmy wygraną - mówił potem trener Rudolf Rohaczek.