Porażka otwarcia

Azoty Unia: Green 22, Havrilla 18, Żurawski 12, Rutkowski 9, Majchrzak 7 - Radwan 9, Marculewicz 4, Kwiatkowski 2, Malinowski, Romanek.

justyna kŁĘk, gdynia

W hali gdyńskiego OSiR-u rozpoczął się dwudniowy turniej koszykarzy. W meczu otwarcia Azoty Unia Tarnów przegrały z Hoop Pruszków 83-91 (22-24, 54-46, 71-75).
 Hoop Pruszków: Joubert 21, Bacik 17, Hlebowicki 17, Małecki 8, Dryja 5 - Miszczuk 15, Kalinowski 7, Jagoda 1, Bumic, Suski.
 Pierwsza kwarta meczu bardzo zacięta. W drugiej trener Krajewski wpuścił na parkiet młodych Marculewicza i Radwana. Szanse wykorzystał ten drugi, który w tej części gry zdobył 8 punktów, w tym raz trafił zza linii 6,25. Świetnie grał także rozgrywający Azotów Litterial Green, który w tej odsłonie meczu rzucił 14 oczek. O tym, iż druga kwarta była zdecydowanie najlepszym fragmentem spotkania świadczy fakt, iż z obu stron padło wówczas 7 "trójek".
 W trzeciej kwarcie prowadzenie Unii aż do momentu, kiedy na 2 minuty i 20 sekund przed końcem za 3 rzucił Kalinowski (65-66). W czwartej trener Krajewski daje odpocząć Greenowi, zmienił go Romanek.
 W drugim meczu Prokom Trefl Sopot pokonał po dogrywce Legię Warszawa 106-99 (85-85) z którą dziś Azoty Unia zagrają o 3. miejsce w turnieju.