Porażki krakowskich drużyn na inaugurację III ligi

Jerzy Filipiuk
Pięć meczów rozegrano w sobotę w grupie małopolsko-świętokrzyskiej w inauguracyjnej kolejce III ligi piłkarskiej. Dwie krakowskie drużyny rozpoczęły sezon od porażek.

Wisła II przegrała na boisku Dalinu Myślenice (gdzie występuje w roli gospodarza) z Koroną II Kielce 0:1, tracąc gola w 21 minucie po strzale Huberta Laskowskiego.

Hutnik Nowa Huta uległ w Nowym Targu drużynie NKP Podhale 0-2 po bramkach strzelonych przez Bartłomieja Pająka w 40 minucie i Daniela Mikołajczyka w 48 minucie.

W pozostałych meczach padły wyniki: Soła Oświęcim – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (bramka: Paweł Czajkowski 40), Beskid Andrychów – Wolania Wola Rzędzińska 0:0, Poprad Muszyna – Unia Tarnów 1:0 (bramka: Piotr Plata 84).

Dziś rozegrane zostaną dwa mecze: Spartakus Daleszyce – Wisła Sandomierz i Łysica Bodzentyn – Poroniec Poronin.

Spotkania Cracovia II – Czarni Połaniec i Sparta Kazimierza Wielka – Garbarnia Kraków zostały odwołane na prośbę odpowiednio Czarnych i Sparty.