Powstanie przystanek na Dni Młodzieży

Powstanie przystanek na Dni Młodzieży

Piotr Tymczak

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Inwestycje. Powstanie nowy przystanek kolejowy – „Kraków Sanktuarium”, na linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów – Oświęcim, na wysokości Sanktuarium św. Jana Pawła II, w rejonie Centrum Handlowego „Zakopianka”.
Inwestycja ma być zrealizowana na Światowe Dni Młodzieży (ŚDM), które odbędą się w Krakowie pod koniec lipca 2016 r.

Zakres prac obejmuje budowę: dwóch peronów jednokrawędziowych (bocznych) o długości 200 m i szerokości 9 m każdy, wraz z zadaszeniami, oświetleniem, systemem informacji pasażerskiej i nagłośnieniem.

Powstaną też dwie kładki piesze zlokalizowane na końcach peronów, ciągi dla pieszych i pieszo-rowerowe (w tym wzdłuż ul. Marcika), parkingi dla rowerów, schody tradycyjne i ruchome przy zejściach na perony i na poziom terenu, parking dla niepełnosprawnych.

W planach jest też budowa parkingu park&ride, ale jego realizacja zależy od wyniku negocjacji cenowych z właścicielami terenu pod tę inwestycję. Został już opracowany projekt koncepcyjny przystanku i wskazany wariant do realizacji. Złożono też wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Trwają prace nad projektem budowlanym. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą – CE Project Group sp. z o.o. spółka komandytowa, kompletna dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowa na koniec lipca 2015 roku.

Za przygotowanie inwestycji odpowiada Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Koszty budowy przystanku to ok. 25 mln zł (bez pozyskania terenu). Planowany termin ukończenia budowy to czerwiec 2016 r., a więc przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma natomiast na ŚDM wybudować drogę do Sanktuarium św. Jana Pawła II, która będzie tam prowadzić od ronda przy ul. Totus Tuus.

piotr.tymczak@dziennik.krakow.plKomentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nie mniej ważnym zadaniem tego przystanku

huop (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

będzie połączenie Kurdwanowa i zachodniej częsci Woli Duchackiej z resztą Krakowa - będzie możliwe np. dotarcie pieszo z centrum Krakowa do tych dzielnic - o ile powstaną sensowne kładki nad torami...rozwiń całość

będzie połączenie Kurdwanowa i zachodniej częsci Woli Duchackiej z resztą Krakowa - będzie możliwe np. dotarcie pieszo z centrum Krakowa do tych dzielnic - o ile powstaną sensowne kładki nad torami kolejowymi. Dzisiaj jest to problematyczne, gdyż nie bardzo wiadomo którędy trzeba iść aby dojść do tych dzielnic pieszo.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo