Powtórka z Zakopanego

0-1 Moskała 17 minuta, 1-1 Iskra 47 minuta, 2-1 Andrascik 70 minuta, widzów 3 000.

Tatran Preszow - Cracovia 2-1 (0-1)

Cracovia: Olszewski - Piątek, Świstak, Wacek, Baster - Pawlusiński, Przytuła, Grzegorz Baran, Nowak - Bojarski - Moskała.

Piłkarze Cracovii rozegrali w sobotę na Słowacji, w Preszowie mecz sparingowy z miejscowym Tatranem, przegrywając 1-2. Tak więc nie udał się krakowianom rewanż za porażkę 3 lipca na zgrupowaniu w Zakopanem ("pasy" przegrały wtedy w identycznych rozmiarach).
   Krakowianie zagrali w Preszowie bez siedmiu podstawowych graczy, Marcin Cabaj, Michał Karwan, Arkadiusz Baran, Piotr Giza zostali powołani na niedzielny mecz drugiej reprezentacji Polski z Austrią, nie grali też kontuzjowani Łukasz Skrzyński (uraz przywodziciela) oraz Krzysztof Radwański i Piotr Bania (obaj leczą skręcenia kostek).
   W tej sytuacji trener Wojciech Stawowy ustawił zespół eksperymentalnie, na środku obrony, obok Świstaka, grał Wacek, w pomocy rolę defensywnego pomocnika spełniał brat Arkadiusza Barana - Grzegorz (jego przejście do Cracovii nie jest ostatecznie przesądzone, sam zawodnik ocenia je na 75 procent), w ataku obok Tomasza Moskały grał Marcin Bojarski (nieco cofnięty z tyłu).
   Początek meczu należał do Cracovii. Już w 2 minucie Moskała zmarnował świetną pozycję po dokładnym podaniu Pawlusińskiego. W 17 min Moskała przejął piłkę na 20 metrze i po krótkim rajdzie strzałem z 14 metrów pokonał bramkarza. Potem dwa razy w opałach był Olszewski.
   Druga połowa to dominacja gospodarzy. Już w 47 min po dośrodkowaniu ze skrzydła Peter Iskra (testowany niedawno przez Cracovię) mocnym strzałem pokonał Olszewskiego. A moment szanse na gola miał Moskała.
   Im bliżej końca meczu, tym rosła przewaga Tatranu. W 70 min szybka akcja gospodarzy i Andrascik strzałem z bliska zdobył drugiego gola. W Ostatniej minucie Olszewski uratował Cracovię przed utratą trzeciego gola.
   Piłkarze Cracovii zostają na Słowacji do wtorku, wtedy o godz. 17 zagrają w Rużomberoku z tamtejszym I-ligowym zespołem. Powinni wystąpić w silniejszym składzie, bo dzisiaj na Słowację mają dotrzeć Cabaj, Karwan, A. Baran i Giza. Potem wracają do Krakowa, gdzie w piątek zagrają ostatni sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
   A we wtorek 26 lipca "pasy" zaczynają rozgrywki w ekstraklasie od meczu w Kielcach z Kolporterem Kielce. (AS)

Dwója!

Słowak Peter Iskra strzelił w sobotę gola Cracovii. Przed paroma tygodniami zaproszono tego piłkarza na testy do Krakowa.

W sparingu zaprezentował się bardzo korzystnie, zdobył 3 gole. Mówił nam wtedy, że praktycznie ma kartę zawodnika w swoim ręku. Dlaczego Cracovia nie podjęła z nim rozmów? Czy ma aż tak dużo bramkostrzelnych napastników?