Prace przy rozbudowie Igołomskiej nabiorą tempa. Nie...

Prace przy rozbudowie Igołomskiej nabiorą tempa. Nie obejdzie się bez utrudnień dla kierowców

Zdjęcie autora materiału
Bartosz Dybała

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

04.12.2018 krakow, ul. igolomska, remont, przebudowa, nzfot. andrzej banas / polska press
1/21
przejdź do galerii

04.12.2018 krakow,
ul. igolomska, remont, przebudowa,
nz

fot. andrzej banas / polska press ©Andrzej Banas / Polska Press

W tym roku prace przy rozbudowie ulicy Igołomskiej nabiorą tempa. Na wiosnę ruszą roboty związane z przebudową wiaduktu PKP, kontynuowana będzie także budowa tunelu. Aby wykonawca mógł realizować prace, konieczne będą zmiany w organizacji ruchu.
Zobacz galerię
W związku z realizacją prac związanych z przebudową wiaduktu PKP zmiany w organizacji ruchu pojawią się na ulicy Czeczeńskiej. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale wszystko wskazuje na to, że na długości około 130 metrów obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

W tym roku planowane są również intensywne prace związane z budową tunelu zlokalizowanego w sąsiedztwie tego wiaduktu. Ruch dla pojazdów odbywał się będzie w obu kierunkach po drodze technologicznej. Równocześnie wprowadzone zostanie ograniczenie tonażowe. Możliwość przejazdu będą miały wszystkie pojazdy do 3,5 t oraz pojazdy komunikacji zbiorowej. Pozostałe będą kierowane na objazd ulicą Brzeską.

W najbliższych miesiącach usunięty zostanie objazd z płyt na odcinku od ul. Giedroycia do pętli autobusowo-tramwajowej w Pleszowie, a na dalszym odcinku do końca wakacji.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyremontuje również most na rzece Wiśle na ul. Brzeskiej. W okresie wakacyjnym należy się więc liczyć z dodatkowymi utrudnieniami, gdyż wprowadzony zostanie na tej ulicy ruch wahadłowy.

Rozbudowa ul. Igołomskiej jest bardzo ważna z uwagi na to, że stanowi część drogi krajowej nr 79. Inwestycja oprócz poprawy komfortu przejazdu dla osób zmotoryzowanych przewiduje rozwiązania dla pieszych – budowę chodników po obu stronach jezdni, a dla rowerzystów – budowę drogi dla rowerów. W planach jest montaż wiat na przystankach autobusowych. Pojawią się sygnalizacje świetlne, nowe oświetlenie oraz ekrany akustyczne.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:FLESZ: Uwaga kierowcy! Są kolejne nowe znaki


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Najważniejsze że ścieżki rowerowe będą. Puste, ale będą

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo