Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiery filmowe tygodnia [15 KWIETNIA]

(GZL)
Córka i matka mają tego samego faceta - czyli „Wyznania nastolatki”
Córka i matka mają tego samego faceta - czyli „Wyznania nastolatki” archiwum

„Księga dżungli”
Reż. Jon Favreau, USA
{Cinema City, IMAX, Kijów, Multikino}

Ekranizacja przygodowej powieści Ryduarda Kiplinga. Mowgli jest sierotą, wychowywanym przez wilki. Ale dżungla przestaje być bezpieczna dla chłopca, gdy pojawiają się pogłoski o tym, że w puszczy znowu grasuje tygrys Shere Khan, który poprzysiągł zemstę na ludziach za dawno wyrządzone krzywdy. Wilki, chcąc ratować Mowgliego przed śmiercią, wysyłają go do wioski człowieka. W wyprawie towarzyszy chłopcu jego nauczyciel, czarna pantera Bagheera i nieco ekscentryczny niedźwiedź Baloo . Podczas wędrówki Mowgli przeżywa mnóstwo przygód, spotyka hipnotyzującego węża Kaa , plemię małp oraz jego władcę, króla Louie , który ponad wszystko pragnie pojąć tajemnicę rozniecania ognia, znaną jedynie ludzkości.

„Piąta fala ”

Reż. J Blakeson, USA
{Cinema City Bonarka/Galeria Kazimierz/Zakopianka, Kijów, Multikino }

Science-fiction. Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przerażona i zdesperowana garstka. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie, udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny, nikt z ocalałych nie ufa nikomu innemu, strach paraliżuje Ziemię. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie.

„Po tamtej stronie drzwi”
Reż. Johannes Roberts, Indie i Anglia
{Cinema City Bonarka/Plaza/Zakopianka, Multikino}

Horror. Maria mieszka wraz z rodziną w egzotycznych Indiach. Wiedzie szczęśliwe życie do dnia, w którym jej kilkuletni syn ginie w wypadku samochodowym. Zrozpaczona Maria odkrywa, że istnieje odwieczny rytuał, który pozwala żywym nawiązać ostatni kontakt z umarłymi i pożegnać się z nimi. Wyrusza w podróż do starożytnej świątyni, w której tajemnicze drzwi pełnią rolę portalu między dwoma światami. Na miejscu Maria łamie złożoną wcześniej przysięgę i otwiera drzwi, które miały na zawsze pozostać zamknięte. Narusza tym samym równowagę między życiem i śmiercią, nie zdając sobie sprawy, jakie będą konsekwencje jej czynu.

„Wyznania nastolatki ”
Reż. Marielle Heller, USA
{ARS, Kino Pod Baranami}

Obyczajowy. Lata 70. - czasy hipisowskiej kontrkultury. Nastoletnia Minnie mieszka z samotnie wychowującą ją matką i siostrą w San Francisco i właśnie zaczyna eksperymentować z seksem. Nawiązuje romans z dużo starszym od siebie chłopakiem własnej matki, szybko przekonując się o władzy, jaką daje świadomość własnej kobiecości.

„Przybij piątkę”
Reż. Adrián Biniez, Argentyna
{Kika, Mikro}

Obyczajowy. Kariera piłkarska trzydziestoparoletniego Patona powoli dobiega końca. To dla niego wyjątkowo trudny czas. Był kapitanem i gwiazdą regionalnej drużyny z Buenos Aires. Mimo, że to zespół trzecioligowy, Paton poświęcił mu najlepsze lata swojej kariery, mimo wielu propozycji transferowych. Na domiar złego, zostaje wykluczony z gry w ostatnich meczach ligowych. Otrzymał czerwoną kartkę po brutalnym faulu - kopnął w głowę swojego przeciwnika. Okazuje się, że musi się rozejrzeć za inną opcją życiową, gdyż zostaje zawieszony na trzy miesiące. Razem ze swoją żoną Ale, rozglądają się za nowym miejscem do życia.

„Epokowy projekt”
Reż. Carlos Quintela, Argentyna
{Kika, Mikro}

Obyczajowy. Trzy pokolenia Kubańczyków tkwią w niewielkim pracowniczym mieszkaniu. Opiekujący się złotą rybką staruszek Otto, bezrobotny inżynier bez perspektyw Rafael i najmłodszy, opuszczony przez dziewczynę Leo - dziadek, ojciec i syn - zmuszeni są żyć razem. Dławieni frustracją i brakiem nadziei, nieustannie konfrontowani z przeszłością, szukają w niej punktu zaczepienia. Ich wspomnienia ilustrowane są fragmentami starych reportaży z kubańskiej telewizji, w których propagandowy entuzjazm nadaje atomowemu projektowi niemal erotyczną aurę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski