Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiery

Paweł Gzyl
Denzel Washington znowu walczy ze złem - w filmie "Bez litości"
Denzel Washington znowu walczy ze złem - w filmie "Bez litości" Archiwum
"Bez litości"

Reż. Antoine Fuqua, USA
(Cinema City, IMAX, Multikino)

Typowe kino sensacyjne rodem z Hollywood. Denzel Washington wciela się w rolę byłego agenta CIA, który aktualnie pomaga rozwiązać ludziom sprawy beznadziejne. Melissa Leo gra postać jego sojuszniczki, która dostarcza mu informacji na temat jego adwersarza (Marton Csokas). Jedną z postaci, której pomaga bohater, jest młoda prostytutka (Chloe Moretz). Film jest adaptacją serialu CBS z lat 1985-1989, wyreżyserował go Antoine Fuqua, który zrobił wcześniej z Washingtonem słynny "Dzień próby".

"Pszczółka Maja"
Reż. Glenn Fraser i Alexs Stadermann, Australia
(CC Bonarka/Galeria Kazimierz, Multikino)

Któż z nas nie kojarzy słynnego serialu animowanego o przygodach sympatycznej pszczółki Mai, do którego nieśmiertelną piosenkę zaśpiewał Zbigniew Wodecki? Tym razem jego bohaterka wraca na duży ekran, dzięki australijskiemu filmowi pełnometrażowemu. Film zrealizowany przez jedno z najlepszych studiów animacji na świecie na pewno podbije nasze kina i serca.

"Spódnice w górę"
Reż. Audrey Dana, Francja
(CC Bonarka/Galeria Kazimierz/Zakopianka, Multikino)

Wbrew frywolnemu tytułowi, to nie soft-porno, ale komedia obyczajowa o feministycznym wydźwięku. Szalone romanse, burzliwe rozstania, huśtawki nastrojów, przyjaźń, seks i plotki. Jedenaście kobiet, z których każda jest inna i każda, czego innego doświadczyła i o czym innym marzy. Lily chce być bardziej sexy, Jo jest wiecznie niezaspokojona, Agathe ma wstydliwy sekret. Z kolei Fanny jest z niewłaściwym facetem, Sophie nie może osiągnąć orgazmu, Adeline pragnie szalonych romansów i szampana, a Sam boi się własnego cienia. Tego wszystkiego zazdrości im perfekcyjna i pedantyczna Rose, która osiągnęła już szczyt korporacyjnych marzeń, ale po drodze zgubiła to, co najcenniejsze... kobiecość. Do tego piosenki w wykonaniu Imany. Ciekawe?

"Witamy w Nowym Jorku"
Reż. Abel Ferrara, Francja
(ARS, Mikro, Pod Baranami)

Amerykański reżyser Abel Ferrara przyzwyczaił nas do tego, że jego filmy wzbudzają duże kontrowersje. Tak było ze "Złym porucznikiem" czy "Oczami węża". Tym razem niepokorny artysta wziął na warsztat historię wzlotu i upadku francuskiego ekonomisty i szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Dominique'a Strauss-Kahna, który zostaje oskarżony o gwałt na kobiecie. W rolach głównych dwie wielkie gwiazdy kina sprzed lat - Gerard Depardieu i Jacqueline Bisset.

"Pewnego razu na Dzikim Wschodzie"
Reż. Hiner Saleem, Francja, Niemcy i Irak
(ARS, Kika)

Kurdyjski bohater wojenny Baran stacjonuje w małej miejscowości na granicy Iraku i Turcji, gdzie panują bezprawie i korupcja. Tam spotyka Govend, zjawiskową młodą dziewczynę, która mimo sprzeciwu ojca i wrogości dwunastu swoich braci odrzuca wizję zamążpójścia i zostaje nauczycielką. Jej niezależność i niekobieca wola walki zamieniają ją w kozła ofiarnego przygranicznej społeczności.

Porwanie Michela Houellebecqa
Reż. Guillaume Nicloux, Francja
(Agrafka, ARS, Pod Baranami)

Punktem wyjścia filmu jest tajemnicze zaginięcie Houellebecqa w czasie trasy promocyjnej "Mapy i terytorium", kiedy nie pojawił się na spotkaniach z belgijskimi czytelnikami. Reżyser podaje inną wersję wydarzeń: pisarz został zapakowany do wielkiej metalowej skrzyni i wywieziony do wiejskiego domu przez trzech braci polskiego pochodzenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski