Proszowianka remisuje z Przemszą Klucze 1:1. Ozdobą gol Polańskiego

Aleksander Gąciarz
Ozdobą meczu Proszowianki z Przemszą był gol Jerzego Polańskiego (na pierwszym planie) Aleksander Gąciarz
W meczu I grupy krakowskiej okręgówki Proszowianka zremisowała z Przemszą Klucze 1:1 (1:1). Bramkę dla gospodarzy zdobył Jerzy Polański z rzutu wolnego. Wyrównał Grzegorz Majcherkiewicz.

FLESZ - Patogale sięgają dna, jest już nowy odcinek programu Fight Raport!

od 16 lat

Czołowym zespołom krakowskiej okręgówki animuszu starczyło w sobotę na jedną połowę spotkania. Wszystko co najciekawsze i najważniejsze wydarzyło się w pierwszych 45 minutach. Było kilka składnych akcji, parę strzałów i bramkowych okazji. Pierwszą miał w 7. minucie Jerzy Polański, gdy po dośrodkowaniu Adama Przeniosło z rzutu rożnego uderzył mocno, ale zbyt wysoko. Druga próba tego zawodnika była już udana. Polański został sfaulowany kilka metrów przed linią pola karnego, a następnie sam wymierzył sprawiedliwość uderzając z rzutu wolnego mocno i dokładnie: piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do siatki. Bramkarz Ireneusz Tomsia nawet nie zareagował.

Goście wyrównali pięć minut później. Robert Szczypciak zagrał do Grzegorza Majcherkiewcza, a ten w sytuacji sam na sam z Cyprianem Baranowskim nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Zwłaszcza, że miejscowi, spodziewając się odgwizdania spalonego, nie przeszkadzali strzelcowi w wykonaniu egzekucji. Była to dopiero trzecia bramka stracona przez Proszowiankę na wiosnę.

Od tego momentu na wzmiankę zasługuje jeszcze strzał w słupek A. Przeniosło po zagraniu Szymona Chwała. Druga odsłona praktycznie do zapomnienia. Proszowianka atakowała, Przemsza od czasu do czasu kontrowała, ale dobrego futbolu i emocji było jak na lekarstwo. Być może te pojawią się na stadionie w Proszowicach we wtorek, gdy gospodarze rozegrają zaległe spotkanie z Przebojem Wolbrom. Początek o godz. 18.

Proszowianka - Przemsza Klucze 1:1 (1:1)

1:0 Polański (wolny) 23, 1:1 Majcherkiewicz 28

Proszowianka: Baranowski – Moskal (46 Krawiec), Wasilewski, Gorczyca, Bednarz – Chwał, Wilk (69 Wąsowicz), Polański, A. Przeniosło, Tracz (81 Kaczor) – Wrona (88 Ciesielski)

Przemsza: Tomsia – Smętek, Guguła (88 Sz. Kulawik), Rak, Kańczuga – Majcherkiewicz (67 Cupiał), K. Kulawik, Leśniak (67 Chabinka), Piotr Kasprzyk (74 Słaboń), Sosnowski – Szczypciak

Żółte kartki: Wasilewski – Guguła, Majcherkiewicz, Leśniak