Proszowianka zdobywa kolejne trzy punkty i jest liderem okręgówki

Aleksander Gąciarz
W meczu III kolejki I grupy krakowskiej klasy okręgowej Proszowianka pokonała Bibiczankę 3:0 i prowadzi w tabeli bez straty punktu

Goście jeszcze dobrze nie zdążyli dotknąć piłki, gdy przegrywali 0:1. Lewą stronę popędził Woźniak, dośrodkował po ziemi, a K. Bździuła uderzył przy słupku. Wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem, ale w kolejnych minutach przyjezdni jednak bronili się konsekwentnie i do przerwy klarownych okazji Proszowianka już nie miała. A że rywale myśleli głównie o obronie, na murawie nie działo się nic ciekawego. - Już w ubiegłym sezonie przekonaliśmy się, ze Bibiczanka to niewygodny rywal. Dobrze się broni, dobrze przesuwa w obronie. Szybka bramka sprawiła, że grało nam się łatwiej, ale potrzebowaliśmy 60 minut, by wygrać przekonywująco - powiedział trener gospodarzy Mariusz Szarek.

Sytuacja na boisku zmieniła się bowiem, gdy gracze z Bibic, zmęczeni bieganiem za piłką, opadli z sił. Wtedy sytuacje bramkowe pod bramką Króla zaczęły się mnożyć. Pierwszą wykorzystał Mach, trafiając z kilku metrów po zagraniu M. Przeniosło. Wynik ustalił Wąsowicz, trafiając głową po zagraniu Macha. Zrobił to zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko.