Proszowice. Dyrektor szpitala Leszek Kołacz został odwołany

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Zaktualizowano 
Grzegorz Gałuszka
Grzegorz Gałuszka archiwum UM woj. świętokrzyskiego
Zarząd powiatu proszowickiego postanowił odwołać z funkcji dyrektora szpitala Leszka Kołacza. Jego obowiązki powierzył Grzegorzowi Gałuszce.

Jak nam powiedział starosta proszowicki Grzegorz Pióro, zarząd powiatu "utracił zaufanie do dyrektora Leszka Kołacza". Pytany o uzasadnienie decyzji wyjaśnił, że powodem odwołania dyrektora był brak postępów przy modernizacji oddziałów, znajdujących się w budynku głównym szpitala.

- Szpital miał podpisaną umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie tej inwestycji. Miał przyznany siedmiomilionowy kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Tymczasem w tej sprawie nie działo się nic, kilka milionów złotych leżało niewykorzystane. Dlatego zarząd powiatu podjął taka decyzję - usłyszeliśmy. Leszek Kołacz był zatem dyrektorem szpitala w Proszowicach zaledwie kilka miesięcy.

Osobą pełniącą obowiązki dyrektora szpitala został natomiast Grzegorz Gałuszka, który do marca bieżącego roku był dyrektorem Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna" w Busku Zdroju. Pełnił tę funkcję przez trzy lata.

Grzegorz Gałuszka posiada tytuł doktora nauk medycznych. Jest radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przypomnijmy, że ubiegły rok szpital zakończył rekordową stratą wysokości ponad 7,5 miliona złotych. Do jej pokrycia jest zobowiązane Starostwo Powiatowe.

WIDEO: Jak radzić sobie z nieuczciwym kolegą z pracy?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Szczere kondolencje.

G
Gość

Ludzie. Nie zdajecie sobie sprawy co Was teraz czeka. Nic z tego dobrego nie będzie. Nawet dobrego wrażenia. Szpital w Busku zostawił z 16mln długiem i jeszcze PSL-owcy kwiatami go żegnali.

G
Gość
2019-05-13T12:29:46 02:00, Gość:

Zapoznać się proszę z wynikami finansowymi jakie zostawił nowy pan w szpitalu w Busku powiatowym a obecnie w Krystynie. Wszyscy tam odetchnęli, że odszedł. Teraz będzie "naprawiał" Proszowicki szpital.

2019-05-13T12:51:33 02:00, Gość:

Najważniejsze że jest z PSLu

Ludzie. Nie zdajecie sobie sprawy co Was teraz czeka. Nic z tego dobrego nie będzie. Nawet dobrego wrażenia. Szpital w Busku zostawił z 16mln długiem i jeszcze PSL-owcy kwiatami go żegnali.

G
Gość
2019-05-14T13:46:26 02:00, Gość:

Znów przez nieudolny zarząd powiatu staliśmy się pośmiewiskiem na dwa województwa. Czy naprawdę w tym zarządzie nie ma ani jednej rozsądnie myślącej osoby? czy nie ma ani jednej osoby umiejącej szukać informacji w internecie? a może chodzi o to by ten szpital jak najszybciej zlikwidować?

Mądrego rozsądnego człowieka w PSL chyba jaja sobie robisz i śnisz Oni nawet komentarze tu śledzą ONI lubią ludzi biernych i wiernych Nawet mądry jeśli jest to musi być głupi albo udawać ułomnego żeby być z nimi

G
Gość
2019-05-14T15:06:42 02:00, Gość:

Ten PSL to już naprawdę robi sobie jaja z ludzi. Chłopska partia z samymi doktorami karierowiczami. Który dobry, uczciwy lekarz z powołania zajmuje się polityką zamiast pacjentami?

Przecie gałuszek to nie lekarz! Jak u nas pracował w Busku to miał pierdolca na tym punkcie, wszędzie musiało być podane do wiadomości że un doktor..... 😂 😂 😂 😂 😂 😂 tytuł naukowy, pieron wie z czego ten doktorat... 😂 😂 😂 😂

G
Gość

Proszę o podanie wyniku rozmów okrągłego stołu .

G
Gość
2019-05-14T16:41:11 02:00, Gość 2:

Znów dyrektorem zostaje osoba po linii partyjnej.Czy nie czas pomyśleć o pacjentach dla których ma być ten szpital? Nadal robicie rozgrywki partyjne (PSL) rządzi swoimi metodami,obsadzić co się da i kim sie da póki się jest u koryta.Tak dzieje się w każdej dziedzinie życia publicznego.Weźmy pod lupę Gminę Pałecznica ogłoszono konkurs na dyrektora szkoły w Pałecznicy cichaczem (tylko na BIP Gminy) po co np.na stronie KO a nuż by się zgłosił ktoś mądrzejszy od ogłaszających konkurs i by go wygrał. Działanie jest proste i stare jak świat po cichu ,nikt nie wie ,nikt się nie zgłosi i pan włodarz powoła kolejnego przydupasa który zapewne też nie będzie fachowcem tylko przydupasem ,bo przecież tu nie chodzi o dobro dzieci tylko o interes partii PSL- sami swoi i tak ma być,działamy dla dobra swojego a rodziców i dzieci mamy w ......

Bardzo mądry komentarz, ale nie licz na to że oni się zawstydzą albo przestaną ale trzeba głupotę tępić.

T
Troskliwi rodzice.

Wiadomość dla wszystkich zainteresowanych na BIP Gminy Pałecznica jest ogłoszenie o konkursie na dyrektora szkoły w Pałecznicy. Oferty należy składać do 31maj 2019r do 15.30.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Troskliwi rodzice.

G
Gość 2

Znów dyrektorem zostaje osoba po linii partyjnej.Czy nie czas pomyśleć o pacjentach dla których ma być ten szpital? Nadal robicie rozgrywki partyjne (PSL) rządzi swoimi metodami,obsadzić co się da i kim sie da póki się jest u koryta.Tak dzieje się w każdej dziedzinie życia publicznego.Weźmy pod lupę Gminę Pałecznica ogłoszono konkurs na dyrektora szkoły w Pałecznicy cichaczem (tylko na BIP Gminy) po co np.na stronie KO a nuż by się zgłosił ktoś mądrzejszy od ogłaszających konkurs i by go wygrał. Działanie jest proste i stare jak świat po cichu ,nikt nie wie ,nikt się nie zgłosi i pan włodarz powoła kolejnego przydupasa który zapewne też nie będzie fachowcem tylko przydupasem ,bo przecież tu nie chodzi o dobro dzieci tylko o interes partii PSL- sami swoi i tak ma być,działamy dla dobra swojego a rodziców i dzieci mamy w ......

G
Gość

PSL? DRAMAT!WSTYD! WIEŚ!

G
Gość
2019-05-14T13:46:26 02:00, Gość:

Znów przez nieudolny zarząd powiatu staliśmy się pośmiewiskiem na dwa województwa. Czy naprawdę w tym zarządzie nie ma ani jednej rozsądnie myślącej osoby? czy nie ma ani jednej osoby umiejącej szukać informacji w internecie? a może chodzi o to by ten szpital jak najszybciej zlikwidować?

widać od lat nad tym pracuje psl aby szpital zamknąć. Na dyrektora dać jeszcze palacza kotłowego zdrajcę Wantosa pupila psl-u

G
Gość

Biedusie doktory ciągle im mało. Etat w szpitalu. Prywatna praktyka i do tego jeszcze dieta polityka.

G
Gość

Ten PSL to już naprawdę robi sobie jaja z ludzi. Chłopska partia z samymi doktorami karierowiczami. Który dobry, uczciwy lekarz z powołania zajmuje się polityką zamiast pacjentami?

G
Gość

Znów przez nieudolny zarząd powiatu staliśmy się pośmiewiskiem na dwa województwa. Czy naprawdę w tym zarządzie nie ma ani jednej rozsądnie myślącej osoby? czy nie ma ani jednej osoby umiejącej szukać informacji w internecie? a może chodzi o to by ten szpital jak najszybciej zlikwidować?

G
Gość
2019-05-13T23:10:30 02:00, Gość:

Mam nadzieję że już niedługo przyjdą o 6 rano smutni panowie w czarnych garniturach do niektórych członków z zarządu PSL i qrwa się skończy to dziadostwo trwające od lat i dołujące Miasto i Powiat. Amen

2019-05-14T11:51:05 02:00, Gość:

To problem ludzi a nie danej partii , znam przypadek byłego wójta, radnego startujących kiedyś z poparciem PiS , gdzie dzisiaj te osoby mają postawione zarzuty za popełnione przestępstwa , w jednym przypadku to można powiedzieć że z premedytacją to miało miejsce.

2019-05-14T12:21:10 02:00, Gość:

Ty żeś sam w łapę wziął a teraz dużo opowiadasz

Mam nadzieje że już ci dziuple wysprzątano.

Dodaj ogłoszenie