Proszowicka liga futsalu. Wisła Sierosławice postawiła się liderowi

Aleksander Gąciarz
Łukasz Gądek z Przyjaciół (pierwszy z prawej) zdobył sześć goli dla swojej drużyny Aleksander Gąciarz
Niespodziewane męki lidera z outsiderem i nowy strzelecki rekord w wykonaniu Łukasza Gądka to najważniejsze wydarzenia piątej, ostatniej przed świąteczną przerwą, kolejce proszowickiej ligi futsalu.

Zmagania zakończyły się pojedynkiem Dawida z Goliatem. Wisła Sierosławice miała na koncie zero punktów, podczas gdy Arobus prowadził w tabeli z kompletem zwycięstw. Tymczasem zaczęło się sensacyjnie, bo zespół z Sierosławic po golach Pieprznika i Grzyba prowadził 2:0. Potem faworyci wyrównali, ale rywale się nie poddawali. Do przerwy Wisła prowadziła 4:3 i zapachniało dużą niespodzianką. Po zmianie stron liderzy wzięli się jednak do pracy i za sprawą P. Krawca i Bieniasa wyszli na prowadzenie. Wprawdzie Grzyb dał jeszcze nadzieje Wiśle, strzelając na 5:5, ale potem gole Bartosika i Bieniasa przesądziły sprawę.

A co działo się wcześniej? Wyrównany pojedynek stoczył Matech z Młodymi Ziemniakami. Dwa razy prowadzili gracze Matechu, ale dzięki bramce w końcówce wygrali rywale 3:2.

Pojedynek Kilo Wiejskiej i Przyjaciół był strzeleckim popisem tych drugich, a zwłaszcza Łukasza Gądka. Zawodnik grający na co dzień w Naprzodzie Jędrzejów trafił do siatki sześć razy, ustanawiając tym samym nowy rekord tegorocznych rozgrywek i wysuwając się na prowadzenie w tabeli snajperów.

Pewne zwycięstwo nad WKS Koniusza odnieśli wiceliderzy z Tomiconu, a hat trickiem popisał się Dawid Wrona.

Mecz Pershing Pop Car Team z KKF Caffaro zostanie rozegrany w innym terminie.

W tabeli bez większych zmian. Na czele z kompletem 15 punktów Arobus. Drugi jest Tomicom (12 pkt), po 9 oczek zgromadzili Przyjaciele i Młode Ziemniaki. Pełna tabela na https://ligakpr.pl/tabela.html