Proszowicka liga halowa. Arobus i Bud-Rem w wielkim finale

Aleksander Gąciarz
Przy piłce Kamil Nowak, za nim Krzysztof Bździuła
Przy piłce Kamil Nowak, za nim Krzysztof Bździuła Aleksander Gąciarz
Niedzielne finały proszowickiej ligi futsalu przyniosły wiele efektownych akcji bramek, ale emocji w nadmiarze nie było. Faworyci, czyli Bud-Rem i Arobus wysoko wygrywały swoje spotkania. W efekcie w finale zagrają zwycięzcy rozgrywek sprzed roku i dwóch lat.

Półfinałową niespodzianką pachniało tylko przez kilka minut. W 5 minucie pojedynku Bud-Temu z Przyjaciółmi bramkę dla tych drugich zdobył Kamil Nowak i był to dopiero ósmy gol stracony przez Bud-Rem w rozgrywkach. Piłkarze Przyjaciół grali z faworytem mądrze i uważnie w obronie. Wprawdzie w 13 minucie wyrównał Adam Wilk, ale I połowa zakończyła się remisem. Po zmianie stron prowadzenie Bud-Remowi dał grający bardzo dobre spotkanie Karol Stanek i drużyna poszła za ciosem. Słabnący z każdą minutą Przyjaciele nie potrafili już tak uszczelnić obrony i za tydzień zagrają o trzecie miejsce.

Ich rywalem w tym meczu będzie WKS Koniusza, który od początku pojedynku półfinałowego z Arobusem został zepchnięty do narożnika. Wynik już po kilkudziesięciu sekundach otworzył Andrzej Musiał. Później ten sam zawodnik popisał się dwiema kapitalnymi asystami, po których do siatki trafiali Patryk Krawiec i Kamil Dziwiszewski. Skończyło się wynikiem 6:2, a Andrzej Musiał dzięki dwóm trafieniom ma na koncie 32 bramki: o 10 więcej od goniących go rywali.

Półfinały

Bud-Rem – Przyjaciele 6:2 (1:1)
0:1 K. Nowak 5, 1:1 Wilk 13, 2:1 Stanek 22, 3:1 Chlebowski 24, 3:2 D. Wieczorek 26, 4:2 Bździuła 29, 5:2 Gorczyca 31, 6:2 Wątek 39

Arobus – WKS Koniusza 6:2 (4:1)
1:0 Musiał 1, 2:0 P.Krawiec 6, 3:0 Dziwiszewski 10, 4:0 P. Krawiec 16, 4:1 Zasada 17, 4:2 Bucki 21, 5:2 Dziwiszewski 29, 6:2 Musiał 37

Pozostałe wyniki

Sobota
10 seria rundy zasadniczej

PKS Laga – Przyjaciele 0:5
Bud-Rem – Szreniawa 6:0 (Tyrkalski 2, J. Wieczorek 2, Wilk)
Arobus - Canarinhos 5:2 (A. Krawiec 2, Dziwszewski 2, P. Krawiec – D. Głuszek, B. Głuszek)
Escaro Dream Team – Młode Ziemniaki 9:4 (Grabowski 4, Gumula 3, Pasternak, Kaniewski – J. Chwał 2, K. Kwiecień, D. Turek)
Przyjaciele – Kilo Wiejskiej 10:2 (D. Wieczorek 6, K. Nowak 2, Gądek 2 – Małek, K. Chmielek)
PKS Laga – WKS Koniusza 0:5wo
Pauzował Tomicom
Niedziela
O miejsca 5-8
Tomicom – Młode Ziemniaki 5:0wo
Escaro – Kilo Wiejskiej 4:3 (Grabowski 2, Pasternak, Kaniewski - K. Chmielek, Komenda, Olech)