Przełamanie przed fazą play-off

ART
I LIGA KOBIET. W meczu ostatniej kolejki, który nie decydował już o kolejności w tabeli, krakowianki przełamały serię dwóch porażek. W następny weekend zaczynają play-off. Jadar AZS Politechnika Radom - Armatura Eliteski AZS UEK Kraków 1-3 (25-14, 17-25, 24-26, 23-25)

Jadar: Michalska, Hawryła, Natanek, Kabowska, Theis, Kijakova, Jagodzińska (libero) oraz Ciesielska, Lachowska, Cabańska.

Armatura Eliteski UEK: Kuskowska, Jaroszewicz, Połeć, Walawender, Kubieniec, Żochowska, Borek (libero) oraz Starzyk-Bonach, Sachmacińska, Ordak, Rzenno.

Miejscowe gładko wygrały I seta. W II przyjezdne ze stanu 8-8 odskoczyły na 13-18 i przewagi nie roztrwoniły. Zupełnie inaczej było w trzeciej odsłonie. "Ekonomistki" od początku dyktowały warunki, wysoko prowadziły (13-20), lecz za szybko zapisały seta na swoje konto. Straciły bowiem 9 kolejnych punktów (!), głównie dzięki nietypowej zagrywce Natanek, i były w opałach. Gospodynie miały dwie piłki setowe, lecz ich nie wykorzystały, w czym spora zasługa Sachmacińskiej, której w dwóch kluczowych akcjach nie zadrżała w ataku ręka (24-24). Następnie pomyliła się liderka radomianek Cabańska, a że Starzyk-Bonach skutecznie obiła blok, krakowianki wygrały.

Czwarta partia także dostarczyła emocji, wynik niemal cały czas był na styku. Przy stanie 22-22 skuteczny był krakowski blok, a po chwili dwa dobre ataki dały zwycięstwo.

W następny weekend "ekonomistki" wyjazdowymi meczami z Siódemką Legionovią rozpoczną walkę w półfinale play-off (do 3 zwycięstw).