Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przy okazji zakupów w Galerii Bronowice w Krakowie będzie można również złożyć wniosek o paszport. Otwarto dodatkowy punkt w Krakowie

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Po paszport do galerii handlowej. Takie rzeczy tylko w Małopolsce
Po paszport do galerii handlowej. Takie rzeczy tylko w Małopolsce Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
- Od początku roku małopolskie biura paszportowe przyjęły blisko 186 tys. wniosków paszportowych, z czego 36% punkt w Krakowie. Jestem blisko ludzi i wsłuchuję się w ich potrzeby. Dlatego zadecydowałem o uruchomieniu dodatkowego punktu paszportowego właśnie w stolicy województwa. Będzie on zlokalizowany w Galerii Bronowice. Wniosek paszportowy będzie zatem można złożyć przy okazji robienia zakupów. To przełom w historii punktów paszportowych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który wspólnie z poseł Małgorzatą Wassermann i II wicewojewodą małopolskim Mateuszem Małodzińskim uroczyście otworzyli dzisiaj nowy punkt paszportowy.

16. punkt na paszportowej mapie Małopolski

W Małopolsce biura paszportowe funkcjonują w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz w delegaturach w Tarnowie i Nowym Sączu. Są też Terenowe Punkty Paszportowe w: Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Miechowie, Myślenicach, Nowym Targu, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach.

- Otwieramy punkt paszportowy w galerii. To wszystko oczywiście dla ułatwienia życia mieszkańcom i osobom zamieszkującym w naszym województwie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat realizuje politykę dostępności dla obywateli. W tym zakresie mamy dużo zmian. Przede wszystkim mObywatel – dzisiaj możemy dzięki tej aplikacji załatwić bardzo dużo rzeczy, nie musząc nosić dokumentów ze sobą. Cyfryzacja to jest ta dziedzina, w której będziemy postępować do przodu. Przypomnę, że poza dokumentacją, poza możliwością komunikowania się z urzędami w sposób elektroniczny, mamy dzisiaj wiele dziedzin: mamy e-recepty, mamy e-podręczniki. Chcielibyśmy, aby kolejnym dobrym punktem, tym razem na mapie Krakowa, na mapie Małopolski, był właśnie punkt paszportowy w takim miejscu, które jest dostępne, bliskie i przyjazne dla wszystkich mieszkańców Małopolski - mówiła poseł Małgorzata Wassermann.

Z kolei wojewoda Łukasz Kmita dodał - Paszportowa mapa Małopolski wzbogaca się o 16. punkt. Systematycznie rozbudowujemy tę sieć, mając w szczególności na uwadze możliwie proste i łatwe załatwienie sprawy przez wszystkich mieszkańców naszego województwa. Od początku roku uruchomiliśmy już dwa Terenowe Punkty Paszportowe w Suchej Beskidzkiej i w Miechowie. Ten ostatni ruszył na początku września. Do 4 października złożono tam 228 wniosków paszportowych.

- Teraz czas na wzmocnienie dla Krakowa. Otwarty dzisiaj punkt jest pierwszym zlokalizowanym w galerii handlowej. Właśnie tak rozumiemy administrację, która jest blisko ludzi – mówił wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Przy ulicy Stawowej

Nowy punkt paszportowy zlokalizowany jest w budynku Galerii Bronowice w Krakowie przy ul. Stawowej na poziomie +1.

- Swoją działalność nowy punkt paszportowy rozpoczął dziś, 9 października dokładnie o godz. 10. Na miejscu dostępne są 3 stanowiska przyjmowania wniosków paszportowych. Punkt będzie pracował od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00. Ta popołudniowa pora, do której punkt będzie czynny, z pewnością dla wielu osób okaże się sporym ułatwieniem – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Na miejscu możliwe jest złożenie wniosku paszportowego. Odbiór gotowego dokumentu będzie możliwy w siedzibie Wydziału Spraw Obywatelskich MUW przy ul. św. Sebastiana 9.

W punkcie funkcjonuje system kolejkowy. Możliwa jest rezerwacja internetowa czynna przez całą dobę.

- Na chwilę obecną rezerwacja internetowa obejmuje 1 stanowisko, tj. 46 miejsc dziennie. Pozostałe dwa dedykowane są osobom, które nie decydują się na rezerwowanie terminu. Po okresie próbnym rozważymy zmiany w tym zakresie – tłumaczy II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Wszystkie stanowiska wyposażone są w terminale płatnicze.

Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski