Puchar Polski dla GuzikaKwartet na podium

(BOCH)(FIL)
Grzegorz Guzik, Małopolanin reprezentujący BLKS Żywiec, wygrał klasyfikację Pucharu Polski sezonu 2016/17. Wyprzedził Łukasza Szczurka i Andrzeja Nędzę-Kubińca (obaj BKS WP Kościelisko).

Wśród biathlonistek najwyżej spośród zawodniczek z naszego regionu znalazła się Anna Mąka (BKS WP) - zajęła 4. miejsce. Ranking powstał na podstawie występów

w mistrzostwach kraju, w przypadku mężczyzn także zawodów Pucharu Polski.

Podczas mistrzostw Polski juniorek i juniorów, które odbyły się w Poznaniu, reprezentanci małopolskich klubów zdobyli cztery medale. W kat. 52 kg (12 startujących zawodniczek) pierwsza była Aleksandra Kaleta, a trzecia Klaudia Cieślik (obie UKS Judo Wolbrom). W kat. 60 kg (14 zawodników) oraz 81 kg (aż 32 zawodników) po srebro sięgnęli odpowiednio Krzysztof Kozak (MOSiR Bochnia) i Arkadiusz Dziarmaga (Błękitni Tarnów). Ponadto w kat. 81 kg piąte miejsce zajął Dawid Sokół (UKS Judo Wolbrom).