Puchar wójta dla Błyskawicy. Zadecydowały rzuty karne.

MZ
PIŁKA NOŻNA. Zespół Błyskawicy Kacwin został zwycięzcą rozegranego we Frydmanie turnieju o puchar wójta gminy Łapsze Niżne. W finale beniaminek klasy A pokonał w rzutach karnych gospodarzy, drużynę ZOR Frydman.

Finał dostarczył dużych emocji. Początek należał do graczy ZOR, którzy przewagę udokumentowali dwoma bramkami. Błyskawica jeszcze przed przerwą zdołała jednak doprowadzić do remisu, a po zmianie stron objęła prowadzenie 3-2. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i w ostatnich minutach wyrównali stan meczu na 3-3, doprowadzając do serii rzutów karnych. W nich do wyłonienia zwycięzcy było potrzebnych aż siedem kolejek. Ze strony ZOR spudłował Edward Brynczka, a zwycięskie trafienie dla Błyskawicy zaliczył Jakub Jamróz.

Konkurs "jedenastek" był potrzebny także do wyłonienia zwycięzcy meczu o 3. miejsce pomiędzy KS Niedzica a Krokusem 2000 Łapsze Niżne. W regulaminowym czasie było 1-1. W karnych górą był zespół z Niedzicy.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Józef Kałafut z Krokusa, królem strzelców został Grzegorz Błachut z ZOR, zaś najlepszym zawodnikiem wybrano Dawida Iglara, również z ZOR. Ponadto wójt Paweł Dziuban oraz przewodniczący Rady Gminy Łapsze Niżne Helena Klimczak wraz z prezesem Gminnego Zrzeszenia LZS w Łapszach Niżnych Janem Kowalczykiem wręczyli pamiątkowe statuetki zasłużonym działaczom sportowym, z okazji 10-lecia istnienia Gminnego Zrzeszenia. Wyróżnieni zostali: Sławomir Sowa, Piotr Koczocik (obaj Łapsze Niżne), Antoni Molitorys (Kacwin), Jan Pisarczyk (Frydman), Józef Gronka (Trybsz) oraz wójt Paweł Dziuban.

Organizatorem imprezy było Gminne Zrzeszenie LZS w Łapszach Niżnych, przy współpracy z Gminą Łapsze Niżne oraz LZS ZOR Frydman.