Puszcza - Bełchatów. Strzelanie do "Żubrów" [ZDJĘCIA]

boch
Puszcza - Bełchatów
Puszcza - Bełchatów Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Puszcza - Bełchatów 1:4 w meczu 16. kolejki piłkarskiej I ligi. W dziewiątym w tym sezonie spotkaniu na swoim stadionie "Żubry" poniosły siódmą porażkę. Mogła być jeszcze wyższa, ale na koniec Karol Niemczycki obronił rzut karny, wykonany przez Macieja Masa.

Tak dokładnie to Niemczycki obronił w niedzielę dwie „jedenastki” - przy czym w 75 min Mateusz Marzec popisał się skuteczną dobitką. To właśnie ten zawodnik na samym początku ułożył mecz po myśli GKS-u, kiedy z ponad 20 m, strzałem w róg, trafił na 0:1. Bełchatowianie potem mogli skupić się na obronie wyniku, zmuszając Puszczę do ataku pozycyjnego, prowadzenia gry. Efektem w I połowie były stałe fragmenty i niewykorzystane okazje Wiktora Żytka, Michała Czarnego, Marcina Orłowskiego.

A tuż po przerwie było już 0:2, gdy Dawid Kocyła zabrał piłkę Mateuszowi Bartkowowi i pokonał Niemczyckiego.

Puszcza - Bełchatów, kibice na meczu

Puszcza - Bełchatów. Kibice na meczu [ZDJĘCIA]

Gospodarze wprawdzie złapali kontakt, ale nie na długo. Ratując sytuację bramkarz „Żubrów” popełnił faul w polu karnym, i po chwili Marzec - o czym już było - pokonał go na raty. A zmiennik Marca, Bartłomiej Bartosiak, strzałem z kilkunastu metrów zadał w 87 min Puszczy czwarty cios.

Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów 1:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Marzec 3, 0:2 Kocyła 49, 1:2 Bartków 70, 1:3 Marzec 75, 1:4 Bartosiak 87.
Puszcza: Niemczycki - Furtak, Czarny, Bartków, Mikołajczyk - Tomalski, Stefanik (46 Szczepaniak), Żytek, Serafin, Żurek (66 Embalo) - Orłowski (65 Bąk).
Bełchatów: Lenarcik - Grzelak, Grolik, Kołodziejski, Szymorek - Biel, Czajkowski, Małachowski, Marzec (86 Bartosiak), Thiakane (89 Putin) - Kocyła (76 Mas).

Sędziował: T. Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Furtak - Grolik, Małachowski. Widzów: 705.