R8 Basket Politechnika Krakowska. Słaby tylko początek

Pawel Panus
Pawel Panus
II liga koszykarzy. Kiepski start i znakomity finisz - tak w skrócie wyglądał mecz w wykonaniu lidera grupy C z Krakowa.

R8 Basket Politechnika Krakowska - MKKS Rybnik 92:55 (13:20, 25:11, 31:10, 23:14)

Punkty dla R8 Basketu: Załucki 22, Renkiel 14, Baran 13, Hlebowicki 13, Dwernicki 11, Pisarczyk 7, Stecko 5, Derkowski 3, Pająk 2, Kamecki 2.

Gdy Michał Hlebowicki popisał się bardzo ładnym rzutem, a po chwili na 4:0 podwyższył Jakub Załucki zanosiło się na pewne zwycięstwo gospodarzy. Tymczasem goście ze Śląska zaczęli pokazywać pazurki i w 3 min wyszli na prowadzenie 5:4. Gospodarze na chwilę opanowali sytuację, jednak fatalnie zaprezentowali się w końcówce pierwszej kwarty, gdy od stanu 13:13 stracili siedem punktów z rzędu.

Trener gospodarzy Rafał Knap zrobił kilka zmian, zmotywował zespół i w drugiej kwarcie wyrównany mecz trwał może dwie minuty. Po rzucie Przemysława Stecki w 13 minucie było już 25:24 dla R8 Basketu. Bardzo dobrą zmianę dał Jakub Dwernicki, który swoimi atakami rozrywał obronę rywala i krakowianie mogli wypracować kilkupunktową przewagę.

W 22 min po rzucie Hlebowickiego było 45:34 i stało się jasne, że gospodarze sięgną po pełną pulę i powiększą przewagę w tabeli. Najskuteczniejszym graczem meczu został Jakub Załucki.

Zespół Wisły Kraków w tej kolejce pauzował.