Ranking najbardziej zakorkowanych miast w Europie. Jest wśród nich Kraków [GALERIA]

Bartosz Dybała
Bartosz Dybała
Stolica Szkocji znalazła się na 10. miejscu w rankingu pixabay
Powstał ranking najbardziej zatłoczonych miast w Europie. Na liście nie zabrakło tych z Polski, w tym m.in. Krakowa. W przypadku stolicy Małopolski kierowcy muszą szczególnie uzbroić się w cierpliwość na alei Mickiewicza czy ulicy Nowohuckiej, gdzie codziennie tworzą się gigantyczne korki.

Ranking najbardziej zakorkowanych miast przygotowała firma Tomtom. Z polskich miast najwyżej w rankingu znalazła się Łódź, której mieszkańcy spędzają w korkach średnio 44 proc. dodatkowego czasu. - Nasz raport jest raportem różnic. Badamy, o ile dłużej musimy przebyć dany odcinek np. w godzinach szczytu w porównaniu do tego, ile zajmuje jego pokonanie nocą, gdy jest mniejszy ruch - tłumaczy nam Marta Polak z Tomtom. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem najbardziej zakorkowanych miast w Europie.

Czytaj także

WIDEO: ZAKAZ WSTĘPU - Wieża Kontroli Ruchu Lotniczego Kraków Airport

Wideo

Materiał oryginalny: Ranking najbardziej zakorkowanych miast w Europie. Jest wśród nich Kraków [GALERIA] - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 39

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-05T21:54:04 02:00, Gość:

A Krakusy na kolejną kadencję wybrali Majchrowskiego!!! Faceta za te korki odpowiedzialnego bo nic z nimi nie potrafił zrobić od 12 lat swoich rządów.

2019-06-07T12:44:52 02:00, Hello!:

A kogo mieliśmy wybrać???!!! Tak się dla Majchrowskiego dobrze składało, że za każdym razem miał kontrkandytata /tkę jeszcze gorszego od siebie! - Terleckiego, Wassermann i "szemraną postać" Gibałę

7 czerwca, 17:32, Rasta:

Nie ma goszego nad Majchrowskiego tak jak spier olił Kraków wraz z tą bandą urzedasów. Przez tą organizacje ruchu nie da się jeździć i do tego brak obwodnicy polnocnej od Warszawy wszystko wpierd a sie w Krakow i dodatkowo się korkuje a oni w centrum dłubią sobie w drogach. Most obok bagrów który mógłby odciążyć Nowohucką zrobili tylko dla tramwajów i całe południe Krakowa odcięte od północy, wszyscy w korkach stoją bo tam 3 drogi prowadzą to jest k.... a nie do wiary i do tego ta zabudowa miasta.

Trzeba było startować rok temu w wyborach,to byś rządził...a tak... to teraz zamknij [wulgaryzm].Do twojej inteligencji troglodyty.Warunkiem pozyskania jakiejkolwiek kasy na tę wiadukt(nie...

most) było warunkiem,że może być on TYLKO dla tramwajów,pieszych,rowerzystów!!

666
5 czerwca, 21:54, Gość:

A Krakusy na kolejną kadencję wybrali Majchrowskiego!!! Faceta za te korki odpowiedzialnego bo nic z nimi nie potrafił zrobić od 12 lat swoich rządów.

A ty ćwoku zapuziały od czego jesteś?????Mieszkasz tu pseudoobywatelu to jesteś jak dooopaodsrania byś likwidować te korki..!!!!

G
Gość

Jak miasto ma nie być zakorkowane, jeśli zamyka się równocześnie alternatywne drogi?

G
Gość
2019-06-09T00:04:42 02:00, Spier***** stąd:

Zdążyłem przez ten czas znienawidzić Kraków, mieszkam tu 20 lat, na szczęście wyprowadzam się za niedługo.

Masz rację. Pozwól tu żyć tym, którzy są stąd.

S
Spier***** stąd

Zdążyłem przez ten czas znienawidzić Kraków, mieszkam tu 20 lat, na szczęście wyprowadzam się za niedługo.

G
Gość
2019-06-05T22:15:51 02:00, Heh:

Bzdury totalne jechalem dzisiaj krolewska na rowerze i jest rewelacyjnie pustki, szeroko, ptaszki spiewaja. Klamia na kazdym kroku. Jak ktos nie mieszka naprawde w Krakowie to potem sobie niewidomo co mysli. Natomiast wiekszym problemem jest wiatr. Ostatnio jakis halny jest. Przydalyby sie jakies oslony przeciwwietrzne

Jak ci żarcia do sklepu nie dostarczą albo zatniesz się w windzie i będziesz czekał 2 h na kogoś kto cie z niej wyciągnie. Albo karetka nie dojedzie to podejdzesz człowieku do tematu inaczej.

G
Gość
2019-06-05T21:54:04 02:00, Gość:

A Krakusy na kolejną kadencję wybrali Majchrowskiego!!! Faceta za te korki odpowiedzialnego bo nic z nimi nie potrafił zrobić od 12 lat swoich rządów.

2019-06-07T12:44:52 02:00, Hello!:

A kogo mieliśmy wybrać???!!! Tak się dla Majchrowskiego dobrze składało, że za każdym razem miał kontrkandytata /tkę jeszcze gorszego od siebie! - Terleckiego, Wassermann i "szemraną postać" Gibałę

2019-06-07T17:32:49 02:00, Rasta:

Nie ma goszego nad Majchrowskiego tak jak spier olił Kraków wraz z tą bandą urzedasów. Przez tą organizacje ruchu nie da się jeździć i do tego brak obwodnicy polnocnej od Warszawy wszystko wpierd a sie w Krakow i dodatkowo się korkuje a oni w centrum dłubią sobie w drogach. Most obok bagrów który mógłby odciążyć Nowohucką zrobili tylko dla tramwajów i całe południe Krakowa odcięte od północy, wszyscy w korkach stoją bo tam 3 drogi prowadzą to jest k.... a nie do wiary i do tego ta zabudowa miasta.

Majchrowski też jest szemrany otacza się ludzmi skazanymi prawomocnymi wyrokami przykładem może być słynny Niezatapialny były dyrektor zikitu skazany na 2 lata więzienia jan T

R
Rasta
2019-06-05T21:54:04 02:00, Gość:

A Krakusy na kolejną kadencję wybrali Majchrowskiego!!! Faceta za te korki odpowiedzialnego bo nic z nimi nie potrafił zrobić od 12 lat swoich rządów.

2019-06-07T12:44:52 02:00, Hello!:

A kogo mieliśmy wybrać???!!! Tak się dla Majchrowskiego dobrze składało, że za każdym razem miał kontrkandytata /tkę jeszcze gorszego od siebie! - Terleckiego, Wassermann i "szemraną postać" Gibałę

Nie ma goszego nad Majchrowskiego tak jak spier olił Kraków wraz z tą bandą urzedasów. Przez tą organizacje ruchu nie da się jeździć i do tego brak obwodnicy polnocnej od Warszawy wszystko wpierd a sie w Krakow i dodatkowo się korkuje a oni w centrum dłubią sobie w drogach. Most obok bagrów który mógłby odciążyć Nowohucką zrobili tylko dla tramwajów i całe południe Krakowa odcięte od północy, wszyscy w korkach stoją bo tam 3 drogi prowadzą to jest k.... a nie do wiary i do tego ta zabudowa miasta.

H
Hello!
2019-06-05T21:54:04 02:00, Gość:

A Krakusy na kolejną kadencję wybrali Majchrowskiego!!! Faceta za te korki odpowiedzialnego bo nic z nimi nie potrafił zrobić od 12 lat swoich rządów.

A kogo mieliśmy wybrać???!!! Tak się dla Majchrowskiego dobrze składało, że za każdym razem miał kontrkandytata /tkę jeszcze gorszego od siebie! - Terleckiego, Wassermann i "szemraną postać" Gibałę

z
zyzy
2019-06-05T15:29:25 02:00, stary krakus od 30 pokoleń:

to jest skutek budowy tysięcy mieszkań i zasiedlania miasta ludźmi przyjezdnymi, którzy mają nawyk wyjeżdżania na weekendy do rodzinnych domów po zapasy żywności i w związku z tym muszą mieć w pogotowiu pod krakowską chałupą samochód. A skoro już to auto tu sprowadzili to z niego korzystają korkując ulice. A kto im zabroni?

mhm.... ja jakoś urodzony w Krakowie i mam auto... bo nie wyobrażam sobie być w tym zaścianku bez transportu. Lewackie myślenie antysamochodowe do niczego nie doprowadzi.

To nie przyrost ilości samochodów jest problemem. Bo to idzie naturalnie z ilością mieszkańców. Problemem jest to, że nabudowali bloków i korpo a nie stworzyli infrastruktury.

G
Gość

Adamczyk szef komitetu Wasserman tak prowadził kampanię żeby wygrał Jacuś

G
Gość

Majcher pod parasolem PIS-u w osobie min.Adamczyka, np. wczoraj w Kronice min. miał okazję odnieść się do remontów i komunikacji w mieście a opowiadał o hulajnogach

H
Heh

Bzdury totalne jechalem dzisiaj krolewska na rowerze i jest rewelacyjnie pustki, szeroko, ptaszki spiewaja. Klamia na kazdym kroku. Jak ktos nie mieszka naprawde w Krakowie to potem sobie niewidomo co mysli. Natomiast wiekszym problemem jest wiatr. Ostatnio jakis halny jest. Przydalyby sie jakies oslony przeciwwietrzne

G
Gość

Krakow zakorkowany ale gminy oscienne to również dramat np DW 780 od Alwerni do Bielan to koszmar 22 tysiące samochodów na dobę w tym połowa to pedzace tiry i ciężarówki z hukiem dniem i nocą objezdzaja bramki na autostradzie zacznijmy budowac więcej dróg bo zakleszcza się ten ruch coraz bardziej

G
Gość

A Krakusy na kolejną kadencję wybrali Majchrowskiego!!! Faceta za te korki odpowiedzialnego bo nic z nimi nie potrafił zrobić od 12 lat swoich rządów.

Dodaj ogłoszenie