Real rozgromił Getafe, Ronaldo królem strzelców

Jerzy Filipiuk
W meczu ostatniej kolejki ligi hiszpańskiej Real Madryt rozgromił na własnym boisku Getafe 7:3. Szansę na mistrzostwo kraju „Królewscy” stracili tydzień wcześniej.

O hat-trick postarał się Cristiano Ronaldo, który z 48 golami na koncie został najlepszym strzelcem La Liga w minionym sezonie. O 5 bramek wyprzedził Lionela Messiego (Barcelona). Po 22 gole zdobyli Neymar (Barcelona) i Antoine Griezmann (Atletico Madryt).

W pierwszej Realu po raz pierwszy zagrał Norweg Martin Odegaard, stając się najmłodszym (16 lat i 156 dni) debiutantem w historii klubu. Wszedł na boisko w 58 minucie, zastępując Ronaldo.

Trener Realu Carlo Ancelotti, który mecz oglądał z trybun (kara za... oklaskiwanie sędziego), zadeklarował, że albo zostanie w klubie (liczy, że z jego szefami spotka się dziś lub jutro), albo zrobi sobie roczną przerwę w pracy.

Real Madryt – Getafe 7:3 (3:3). Bramki: Ronaldo 13, 32 i 34 karny, Hernandez 47, James 51, Jese 71, Marcelo 90 – Escudero 23, Castro 26, Lacen 42.