Ręce składały się do oklasków

Siatkarze Kłosa Olkusz w ostatnim III-ligowym spotkaniu przed przerwą świąteczno-noworoczną wygrali w Brzesku z Okocimskim 3-0 (25-19, 25-17, 25-23), nie dając rywalom cienia szansy na zwycięstwo.

Olkuscy siatkarze nie tylko w Brzesku, ale i w całych tegorocznych rozgrywkach mają wiele powodów do radości Fot. Grzegorz Sroka

III LIGA SIATKÓWKI. Kłos Olkusz w ostatnim grudniowym występie wygrał w Brzesku z Okocimskim

Trener olkuszan Roman Socha obawiał się wyprawy do Brzeska. - Odkąd jestem trenerem zespołu, wygrywaliśmy w Brzesku po 3-1, ale po zaciętych i bardzo dramatycznych pojedynkach. Tym razem poszło nam łatwiej niż przypuszczaliśmy - podkreśla szkoleniowiec.

Od początku pojedynek układał się po myśli olkuszan. - Byliśmy lepsi od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła - utrzymuje Roman Socha. - Nie tylko świetnie prezentowaliśmy się w przyjęciu i bloku, ale skutecznie kontrowaliśmy. Akcje miejscowych były dla nas łatwe do rozszyfrowania.

W kontrach błyszczał zwłaszcza Damian Socha, z kolei w ataku z drugiej linii bezbłędny był Chachulski. W trzeciej odsłonie nic nie zapowiadało emocji. - Prowadziliśmy już 15-5, a potem, 23-18, ale zamiast grać do końca swoje, chłopcy chcieli sobie urządzić noworoczne fajerwerki i dlatego brzeszczanie w końcówce zbliżyli się do nas na dwa punkty. Jednak nie daliśmy im wygrać seta, bo wtedy zawsze istniałoby niebezpieczeństwo odczucia na własnej skórze starej siatkarskiej maksymy, że kto nie kończy meczu w trzech setach, to może przegrać po tie-breaku. W sumie zaliczyliśmy w Brzesku książkowe zwycięstwo. Często po składnych w naszym wykonaniu akcjach ręce same składały się do oklasków - kończy Socha.

W innych meczach:

Sokół Gumniska Tarnów - MOSiR Bukowno 3-0, MKS Andrychów - UKS Gminy Brzeszcze 3-1, Dobry Wynik Kraków - Skawa Wadowice 3-0, Kęczanin II Kęty - GSKS Laskowa 1-3 (25-16, 18-25, 19-25, 24-26), Bobowa - Maraton Krzeszowice 3-0, Grunwald Chełmek - Contimax Bochnia 0-3.

Kobiety

Poprad Stary Sącz - Iskry Grybów 3-0, Ekstrim Gorlice - Kęczanin Kęty 3-2, MKS MOS Wieliczka - GSKS Laskowa 3-0, Podkarpacie Bobowa - Orzeł Witkowice 3-1, MOS Chrzanów - Skawa Wadowice 3-0, Wisła II Kraków - MKS Andrychów 3-1, Jedynka Tarnów - Maraton Krzeszowice 3-0, Armatura Kraków - Ogniwo Piwniczna 3-0.

1. Tarnów 13 36 37-15

2. Wieliczka 13 35 36-11

3. Stary Sącz 13 33 34-9

4. Bobowa 13 30 33-15

5. Armatura 12 27 30-11

6. Krzeszowice 12 20 27-20

7. Grybów 13 20 25-25

8. Kęczanin 12 19 25-25