MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Regionalnie w "Mechaniku"

SYP
OLKUSZ. W olkuskim Zespole Szkół nr 1 w formie "biesiady wielkanocnej" podsumowano udział szkoły w konkursie na projekt edukacyjny "Małopolska - moje miejsce na ziemi, moja Mała Ojczyzna", ogłoszony przez małopolskiego kuratora oświaty.

Uczniom "Mechanika" smakowały świąteczne ciasta. Fot. arch. ZS 1

Uroczystość rozpoczął występ szkolnego kabaretu "Świetlówka", który zaprezentował współczesną wersję "Bajki o smoku wawelskim". Potem dyrektor Aldona Nowicka wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy od grudnia ub. roku zrealizowali najciekawsze projekty edukacyjne w ramach tego programu. W kategorii "Ocalić od zapomnienia" nagrodę za krótki film dokumentalny otrzymali: Michał Majcherkiewicz, Jan Kramarski i Sebastian Zając.

W kategorii "folder mojej miejscowości" nagrodzono Piotra Rupę i Krystiana Wilka, a za pomysł najciekawszego plakatu promującego region olkuski nagrodę otrzymała Monika Galicka. Potem w ramach biesiady wielkanocnej wystąpiły zaproszone zespoły ludowe; chór regionalny "Rodaczanki" z Rodak, zespół "Pomorzany" z Pomorzan oraz "Zespół z ... Duszą" z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach prowadzony przez Zdzisława Duszę. Biesiada wielkanocna, jako element realizowanego projektu miała przybliżyć młodzieży w jak najciekawszej formie tradycje i korzenie kultury regionu olkuskiego. Po części oficjalnej młodzież wzięła udział w degustacji wielkanocnych bab i mazurków.

Działania prowadzone w szkole w ramach tego projektu dotyczyły; historii regionu ze szczególnym uwzględnieniem historii najnowszej, miejsc pamięci narodowej, kultury oraz przyrody regionu. (SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski