Rekordowa widownia na meczu Spartaka

(WOJ)
Pielgrzymi na boisku Spartaka
Pielgrzymi na boisku Spartaka Fot. Zbigniew Wojtiuk
Sport. Takie tłumy kibiców na meczach klasy B to rzadkość. Piłkarze Spartaka Charsznica na inaugurację sezonu pokonali Spartę Skrzeszowice w obecności setek uczestników XXXIV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Pątnicy wyznaczyli sobie miejsce postoju w drodze na Jasną Górę w sąsiedztwie boiska, na którym rozgrywano zawody. Potyczka zainteresowała wielu z nich, a gospodarze chcieli skorzystać z okazji i pokazać się z jak najlepszej strony. Pod koniec pierwszej połowy pięknym strzałem z 18 metrów popisał się Cholewa.

- Jeszcze jeden, jeszcze jeden! - dopingowali pielgrzymi, siedzący na skarpie za linią boczną. Zawodnicy Spartaka spełnili prośbę w 58 minucie, gdy zwrotny Pypno ustalił wynik na 2:0 dla gospodarzy.