Rekordowe zwycięstwo

ALG
Dawid Wrona zdobył w sobotę dwa gole dla Luk-Termu Fot. Aleksander Gąciarz
SPORT. Piłkarze Proszowianki, wygrywając z Pogonią II Wronin 30-1, ustanowili w sobo­tę nowy rekord proszowickiej ligi futsalu.

Do siatki rywali trafiali przeciętnie co minutę i 20 sekund. Poprawili tym samym dotychczasowy rekord, należący do Gazprimu, który przed rokiem pokonał Agricolę 27-2. W sobotę Gazprim stracił nie tylko rekord, ale i punkty. W najciekawszym meczu weekendu uległ ekipie Luk-Termu 3-6. Najlepszym graczem zwycięskiej ekipy był debiutujący w proszowickiej lidze bramkarz Jakub Machlowski, na co dzień strzegący bramki Garbarni (boisko) i Kupczyka (hala). W grupie A zanosiło się na sporą niespodziankę, gdy Auto-Art prowadził do przerwy z I Love This Game 2-1. W drugiej połowie bramki strzelali już jednak tylko faworyci ze Słomnik. W innym ciekawym spotkaniu Milenium pokonało Wierzbowiankę i może powoli myśleć o półfinale.
Grupa A
Amplus - Pogoń 4-2 (Musiał 3, Gawron - Michalik, Paszkot), Wierzbowianka - Milenium 4-9 (Gąsiorek, Sprynca, Fiust, samob. - Zadencki 3, M. Oraczewski 2, Piwowarski 2, Janas, Mazurek), Abstynenci - Top-Bud 4-6 (Bartosik, Ostrowski, G. Bobka, Ryńca - Badylak 5, Ladra), I love this game - Auto-Art 6-2 (Rejdak 2, Belski, Trzeciakiewicz, Kura, Piwowarski - S. Stasik, Ryńca). Pauzował Nobis.
Grupa B
Proszowianka - Pogoń II 30-1 (Kwiecień 9, Komenda 7, Gorzkowski 5, Czekajski 4, Stanek 3, Makuła, Wąsowicz - Krawiec), Kacpol - Motor 5-0 (Maciej Stolarz 3, Michał Stolarz, M. Wierzbiński), Elbana - Tytan 13-2 (Komenda 4, Hanusiak 3, Janusz Krzyk 2, P. Oraczewski 2, Wielbłąd, K. Krzyk - W. Grzegórzko, Kawalec), Luk-Term - Gazprim 6-3 (Wrona 2, K. Nowak 2, M. Przeniosło, Wtorek - Frączek 2, Pawłowski). Pauzowało Eee.
1. Proszowianka 4 12 47-5
2. Luk-Term 3 9 22-9
3. Kacpol 4 6 23-19
4. Motor 4 6 19-13
5. Gazprim 4 6 19-20
6. Eee 3 4 14-10
7. Elbana 3 3 19-17
8. Tytan 4 1 8-30
9. Pogoń II 3 0 4-52
Najlepsi strzelcy: 12 - Komenda, Kwiecień (obaj Proszowianka), 9 - Baran (ILTG), Frączek (Gazprim).
Następna seria spotkań zostanie w całości rozegrana w najbliższą sobotę. (ALG)