Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont kuchni od... kuchni

(JM)
Estetyka prac zależy od jakości wykonania
Estetyka prac zależy od jakości wykonania Fot. den braven
Krok po kroku. Tam, gdzie jest dużo pary i wilgoci, ważny jest dobry uszczelniacz.

Woda podciekająca pod zlewozmywak, pod kuchenkę czy za szafki z czasem może doprowadzić do zawilgocenia mebli i ścian. Rozpulchniony blat lub odklejająca się okleina z szafek to tylko niektóre z możliwych defektów. Na listę wpisać można jeszcze rozwój pleśni i grzybów, które nie tylko uszkadzają strukturę ściany i mebli, ale przede wszystkim są szkodliwe dla zdrowia.

Uszczelniacz-klej w roli silikonu do kuchni

Wszystkie newralgiczne miejsca na styku ścian i mebli, czy blatu i sprzętów AGD należy więc dokładnie zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie produktu uszczelniającego, który stworzy trwałą spoinę chroniącą przed przedostawaniem się wody, tłuszczów czy innych cieczy. W tej roli dobrze sprawdzają się popularne silikony. - Jednak i w tym wypadku należy wybrać rodzaj, który wpisze się właściwościami w __trudne, kuchenne warunki, jak np. uszczelniacz-klej X-polymer - podkreśla Tomasz Mazurkiewicz z Den Braven. Zadaniem produktu uszczelniającego jest wykonanie trwałej i szczelnej spoiny chroniącej przed wilgocią. Dlaczego nie każdy uszczelniacz tak samo sprawdzi się w kuchni?

Otóż warunki panujące w tym miejscu mogą osłabiać działanie niektórych środków, a w kontakcie z silnymi detergentami i wilgotnością mogą tracić z czasem właściwości. Jeśli zależy nam na skuteczności, warto wybierać produkty przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak np. silikony sanitarne, czy uszczelniacze-kleje. - W przypadku uszczelniacza-kleju mamy dodatkowo tę wartość, że wyrób ten ma bardzo wszechstronne zastosowanie i może się przydać przy __wielu innych pracach remontowo-budowlanych - dodaje ekspert firmy Den Braven. - Zaletą tego produktu jest również to, że jest on odporny na działanie wody, a także grzybów i __pleśni, dzięki czemu skutecznie zmniejsza ryzyko pojawienia się nieestetycznych ciemnych nalotów.

Świetnie sprawdzi się więc, jako wypełniacz szczelin wokół zlewozmywaka, pomiędzy blatem a ścianą, czy na łączeniach blatu. Dodatkowo wykazuje wysoką odporność termiczną i nie traci swoich właściwości w temperaturze od minus 40 do plus 90 stopni, dlatego można go stosować również wokół piekarników czy kuchenek. Ma on również bardzo neutralny skład i jest całkowicie niekorozyjny w stosunku do metali.

Uniwersalne zastosowanie

Dobrze współpracuje z gładkimi powierzchniami, również tymi z aluminium, emalii czy cynku (może posłużyć do uszczelnienia przewodów wentylacyjnych i okapu). Powinniśmy mieć na uwadze, że nie każdy rodzaj chemii budowlanej jest obojętny dla człowieka, dlatego wybierać należy taki uszczelniacz, który może być stosowany przy pośrednim kontakcie z żywnością.

Wysokiej klasy uszczelniacze nie zawierają izocyjanianów, silikonu, rozpuszczalników, są prawie bezwonne, dlatego są bezpieczne dla użytkowników nie tylko podczas aplikacji, ale również już po utwardzeniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski