MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty i korki w Krakowie. Na Zwierzynieckiej i Kościuszki coraz bliżej końca prac. Co nowego w mieście?

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Wideo
od 7 lat
Ma zakończyć się w sierpniu 2024 roku i z drona wygląda na to, że jest na to szansa. Chodzi o remont ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki w Krakowie. Z każdym dniem przybywa więcej nowego torowiska, podkładów pod nie i asfaltu. Choć miejscami plac budowy ciągle wygląda jak pobojowisko. Pogoda trochę się popsuła co utrudnia prace drogowe, ale mimo to pojawiają się nowe remonty w Krakowie.

Zwierzyniecka i Kościuszki

Na ul. Zwierzynieckiej wykonawca uporał się już z wszystkimi uzbrojeniami podziemnymi. Nowe torowisko oraz jezdnia (warstwa wiążąca) zostały wybudowane na fragmencie od skrzyżowania z ul. Powiśle w kierunku al. Krasińskiego. Obecnie na odcinku od budynku Filharmonii do ul. Małej wykonywana jest konstrukcja torowiska oraz jego zabudowa z płyt prefabrykowanych.

Na ul. Kościuszki trwa przebudowa uzbrojeń podziemnych na całym odcinku. Sukcesywnie po zakończeniu tego etapu będzie pojawiała się konstrukcja torowiska i układane będą prefabrykowane płyty na kolejnych fragmentach. W rejonie od mostu na ul. Senatorskiej do ul. Flisackiej torowisko jest już gotowe.

Zaplecze budowy zostało przeniesione z ul. Kościuszki na ul. Powiśle, w celu uwolnienia frontu robót do przebudowy uzbrojeń i wykonywania konstrukcji torowiska.

Remont ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki ma zakończyć się z końcem sierpnia 2024 roku.

Budują sieć gazową na Dębnikach, utrudnienia na trzech ulicach

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. buduje sieć gazową na ulicach Zamkowej, Sandomierskiej i Konopnickiej. Obowiązują zawężenia jezdni oraz utrudnienia w ruchu pieszych.

Prace potrwają do 6 maja.

Budowa trasy S52: zwężenia na ul. Jurajskiej i Łokietka

Od 10 kwietnia obowiązuje zwężenie na odcinku ulicy Jurajskiej, a od 17 kwietnia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Władysława Łokietka. Zmiany mają związek z budowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad północną obwodnicą Krakowa – trasą S52.

Ulica Jurajska została zwężona na odcinku około 50 metrów po północnej stronie wiaduktów. Przejezdność jest utrzymana. Ruchem kieruje uprawniony pracownik budowy trasy S52.

Prace na ul. Jurajskiej potrwają około dwóch miesięcy, natomiast na ul. Łokietka – ok. 6 tygodni.

Północna obwodnica Krakowa będzie liczyć 12,5 km i połączy węzeł Modlnica z nowym węzłem Mistrzejowice. Na trasie powstaną także węzły w Zielonkach, Węgrzcach i Batowicach.

Ekipy filmowe na Grzegórzkach – zmiany w organizacji ruchu

Od 15 kwietnia na ulicach Chłopickiego, Misiołka i Zaleskiego pojawią się ekipy filmowe, realizujące zdjęcia do nowego serialu. Do końca kwietnia kierowcy mogą spodziewać się tam utrudnień w ruchu.

Zajęta zostanie część miejsc parkingowych dla pojazdów ekipy filmowej oraz na potrzeby obsługi technicznej. Dodatkowo 17, 19, 24 i 25 kwietnia wystąpią czasowe wstrzymania ruchu kołowego.

Kilka dni utrudnień na ul. Papierni Prądnickich

Od 16 do 19 kwietnia na kierowców i pieszych będą czekać drobne utrudnienia na ul. Papierni Prądnickich.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, prywatny inwestor będzie tam wykonywać przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne. Ulica zostanie zawężona.

Remont fragmentu ulicy Zygmuntowskiej

Drogowcy remontują chodnik na ulicy Zygmuntowskiej. Pracami został objęty fragment od ul. Radzikowskiego do ul. Jaremy. Obowiązują lokalne zawężenia ulicy oraz utrudnienia w ruchu pieszych.

Po pracach brukarskich wymieniona zostanie nawierzchnia na wskazanym odcinku. Prace bitumiczne realizowane będą przy wyłączeniu ulicy z ruchu. Całość prac potrwa do końca maja.

Wielka akcja Lasów Państwowych : #sadzimMY

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski