Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remonty w Krakowie. Zmiany na Powstańców Wielkopolskich i al. 29 Listopada

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Anna Kaczmarz / Polska Press
Od 5 sierpnia (od godz. 7.30), PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzić będą prace na wiadukcie kolejowym zlokalizowanym nad ul. Powstańców Wielkopolskich, na kierunku Nowej Huty (zjazd z estakady im. Obrońców Lwowa). W związku z robotami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu – zawężona zostanie jezdnia do dwóch pasów ruchu. Poważne zmiany wprowadzone zostaną też na innej istotniej arterii Krakowa - al. 29 Listopada.

Powstańców Wielkopolskich

W pierwszej kolejności zamknięty zostanie lewy pas (tj. lewy zjazdowy z Estakady Obrońców Lwowa) – ruch odbywać się będzie po pozostałych dwóch pasach ruchu (prawym zjazdowym z estakady oraz pasem „łącznikiem” z ul. Wielicką).

W ramach postępu prac zostanie zamknięty pas środkowy – ruch odbywać się będzie pasem lewym (zjazdowy z Estakady Obrońców Lwowa) oraz pasem prawym (łącznikiem z ul. Wielickiej). W dalszej kolejności pas prawy (łącznik z ul. Wielickiej) – ruch odbywać się będzie po pozostałych dwóch pasach.

Zakończenie prac planowane jest na 15 sierpnia br.

Aleja 29 Listopada

Rozbudowa al. 29 Listopada: od 7 sierpnia zmiany na ul. Banacha

Od 7 sierpnia kierowcy będą mogli korzystać z nowego fragmentu jezdni ul. Banacha przy skrzyżowaniu z al. 29 Listopada. Tego dnia od godz. 7.00 zostanie wprowadzony kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie.

Na czas prowadzenia robót związanych z przebudową elementów pasa drogowego konieczne jest zajęcie fragmentu jezdni oraz chodnika ul. Banacha po stronie północnej. Ruch pojazdów będzie odbywać się po wykonanym nowym fragmencie tej ulicy po stronie południowej. Podobnie ruch pieszych zostanie przeniesiony na stronę południową. W rejonie robót wprowadza się ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Taka organizacja ruchu na ul. Banacha ma potrwać do października.

Rozbudowa al 29 Listopada: zmiany w rejonie wiaduktu na linii kolejowej nr 95

Od wtorku, 8 sierpnia, na czas robót rozbiórkowych pozostałości fundamentu wiaduktu na linii kolejowej nr 95 (w okolicach ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej), korekcie ulegnie czasowa organizacja ruchu pod nowym obiektem kolejowym.

Tego dnia od godz. 7.00 ruch kołowy pod wiaduktem zostanie przeniesiony na stronę zachodnią i będzie się odbywał po drodze tymczasowej. Z kolei ruch pieszych będzie się odbywał korytarzem po stronie wschodniej.

W rejonie prowadzonych robót będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Taka organizacja ruchu potrwa do początku września.

Remonty w Krakowie. Zmiany na Powstańców Wielkopolskich i al. 29 Listopada

Zmiana lokalizacji przystanku „Kuźnicy Kołłątajowskiej”

Na cały sierpień zmieniła się lokalizacja przystanku autobusowego „Kuźnicy Kołłątajowskiej”.

Przystanek został przesunięty kilkanaście metrów w kierunku północnym przed skrzyżowanie z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Dla linii nr 137 i 503 w kierunku centrum utworzono tymczasowy przystanek na ul. ks. Meiera przed skrzyżowaniem z al. 29 Listopada.

Utrzymane zostało ponadto połówkowe zajęcie południowej jezdni i chodnika ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej oraz utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy na wyżej wymienionej ulicy z nakazem jazdy w kierunku centrum (z wyłączeniem autobusów komunikacji miejskiej). O terminach otwarcia ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej będziemy informować odrębnym komunikatem.

Rozbudowa 29 Listopada: zmiany na odcinku Powstańców – Siewna

Od 9 sierpnia od godz. 7.00 zmieni się czasowa organizacja ruchu na al. 29 Listopada, na odcinku od Powstańców do Siewnej.
Na czas prowadzenia robót związanych z przebudową sieci i układu drogowego zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia al. 29 Listopada na odcinku od ul. Siewnej do ul. Powstańców. Ruch kołowy zostanie przekierowany na nowy odcinek jezdni po stronie wschodniej. Ruch pieszych zostanie przeniesiony na stronę wschodnią. W rejonie robót wprowadza się ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Taka organizacja ruchu potrwa około miesiąc.

Roboty na rondzie Mogilskim – tak od 7 sierpnia pojadą tramwaje

Trwają prace serwisowe torowiska na rondzie Mogilskim. W poniedziałek, 7 sierpnia, rozpocznie się wymiana krzyżownic i rozjazdów od strony tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy w tunelu oraz w relacji ul. Lubicz – ul. Mogilska.

7 sierpnia przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinkach „Rondo Mogilskie” – „TAURON Arena Kraków Wieczysta” oraz „Rondo Grzegórzeckie” – „Starowiślna”. Natomiast zostanie wyłączony ruch na odcinku „Rondo Mogilskie” – „Politechnika” oraz ruch tramwajowy na wprost z ul. Mogilskiej w kierunku ul. Lubicz.
Linie tramwajowe dzienne:

 • nr 1 – będzie kursować po trasie skróconej: „Salwator” – „Wańkowicza”
 • nr 4 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: „Bronowice Małe” – ... – ul. Basztowa, ul. Westerplatte, ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka, al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilska – ... – „Zajezdnia Nowa Huta”
 • nr 5, 19, 44 – nadal będą zawieszone
 • nr 9, 14, 22, 49 – zostaną przywrócone na stałe trasy
 • nr 10 – będzie kursować po dotychczasowej trasie czasowo zmienionej: „Kurdwanów P+R” – ... – ul. Lubicz, al. Powstania Warszawskiego, al. Pokoju, rondo Czyżyńskie – ... – „Pleszów”
 • nr 17 – zostanie przywrócona i będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – ... – ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Rakowicka – „Cmentarz Rakowicki”
 • nr 50 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Borek Fałęcki” / „Kurdwanów P+R” – ... – rondo Mogilskie, ul. Lubicz, ul. Basztowa, ul. Długa, ul. Kamienna, ul. Prądnicka – ... – „Krowodrza Górka”
 • nr 52 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – ... – ul. Dietla, ul. Grzegórzecka, rondo Grzegórzeckie, rondo Mogilskie – ... – „Os. Piastów”.

Linie nocne:

 • nr 62 – zostanie zawieszona wyłącznie w nocy z 6 na 7 sierpnia, w zamian będzie kursować linia autobusowa nr 662
 • nr 64 – nadal będzie zawieszona, w zamian kursuje linia autobusowa nr 664.

Linie zastępcze:

 • nr 74, 77, 79, 704 – zostaną zlikwidowane.

Trwa budowa układu drogowego w rejonie Centralnej i Woźniców

Od maja br. trwają prace na sięgaczu ul. Centralnej (Dzielnica XIV – Czyżyny) realizowane przez inwestora prywatnego (w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych). W związku z przystąpieniem do kolejnego etapu robót, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Aktualizacja 3 sierpnia 2023 r.

W nocy, z 11 na 12 sierpnia br. (piątek – sobota)*, w godz. 19.00-06.00 realizowane będą prace asfaltowe. Układanie warstwy ścieralnej rozpocznie się – tak jak poprzednio – w rejonie budynku nr 19. Następnie drogowcy stopniowo przesuwać się będą w kierunku skrzyżowania ul. Centralnej z Woźniców. Pace na fragmencie od wyjazdu na posesję nr 41A do ul. Centralnej realizowane będą ok. godz. 23.30.

KST do Górki Narodowej: nocne zamknięcia tunelu wzdłuż Opolskiej

ak informuje wykonawca zadania, od 9 sierpnia planowane są nocne, kilkugodzinne zamknięcia jezdni w kierunku Nowej Huty w tunelu drogowym wzdłuż Opolskiej.

Od 9 sierpnia przez kilka kolejnych nocy (w godzinach od 21.00 do 4.30) dla ruchu zamknięta będzie południowa nitka tunelu drogowego w ciągu ul. Opolskiej (kierunek Nowa Huta). W tym okresie wykonawca będzie prowadził roboty związane z montażem przeźroczystych nadwieszeń nad ekranami akustycznymi.

Na czas nocnych zamknięć ruch będzie poprowadzony łącznicą na poziomie „0”.

Przepis na ketchup z cukinii. Przetwory

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Remonty w Krakowie. Zmiany na Powstańców Wielkopolskich i al. 29 Listopada - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski