Rewelacyjny finisz tarnowskiej drużyny

Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. Po dramatycznym meczu szczypiorniści z Tarnowa przywieźli ze Świdnicy komplet punktów.

ŚKPR Świdnica – SPR Tarnów 26:27 (13:12)
Bramki: K. Rogaczewski 7, Misiejuk 5, Krzaczyński 4, P. Rogaczewski 3, Piędziak 3, Więcek 2, Pułka 1, Dębowczyk 1 – Kowalik 6, Karwowski 5, Wajda 5, Ł. Nowak 4, Dutka 3, Szatko 2, Grzesik 1, D. Kubisztal 1.

Tarnowianie wyszarpali zwycięstwo dzięki kapitalnej grze w ostatnich 5 minutach spotkania. Wcześniej losy meczu zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Po dwóch bramkach Daniela Dutki oraz Łukasza Szatki goście objęli prowadzenie 3:2. Potem do bramki gospodarzy trafił Marcin Wajda i SPR nadal prowadził 6:4. Po kwadransie gry i bramce Kamila Rogaczewskiego zespół ze Świdnicy po raz pierwszy wygrywał 8:7, a na trzy minuty przed przerwą prowadził 13:10. W końcówce pierwszej połowy, po bramkach Dariusza Kubisztala i Jakuba Kowalika, udało się tarnowianom zmniejszyć straty do jednego gola.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli świdniczanie. Po bramce Patryka Dębowczyka w 35 minucie prowadzili 16:14. Do bramki tarnowian wszedł Dawid Ciochoń, odbił kilka trudnych piłek, a po rzucie skrzydłowego Sławomira Karwowskiego goście odzyskali prowadzenie 18:17. W 56 min było jednak 26:22, lecz w końcówce goście zagrali kapitalnie, odwracając losy zawodów.