Robert Lewandowski zdobył dwa gole. Bayern nie dał szans „Smokom” [WIDEO]

(FIL)
Piłka nożna. Bayern Monachium i Barcelona zostały pierwszymi półfinalistami Ligi Mistrzów. W rewanżowych meczach ćwierćfinałowych odniosły zwycięstwa u siebie.

Bayern szybko, bo już po nies­­pełna dwóch kwadransach, od­robił straty z Porto, gdzie przeg­rał 1:3. Od początku meczu nie­us­tannie atakował bramkę „Smoków”.

Tak Bayern Monachium zapewnił sobie awans do półfinału Ligi Mistrzów

Źródło: Foto Olimpik

W 10 minucie Robert Lewandowski trafił w słupek, ale potem celnie główkowali kolejno Thiago Al­cantara, Jerome Boateng i właśnie „Lewy”. Napór gospodarzy trwał nadal. Wynik podwyższyli najpierw Tho­mas Mueller (po
strzale z 25 metrów i rykoszecie od Martinsa Iniego) oraz Lewandowski (po płaskim uderzeniu). To był piąty w tej edycji LM i 22. w ogóle gol „Lewego” w tych rozgrywkach.

Po zmianie stron „Smoki” odpowiedziały jednym trafieniem, ale w rewanżu z wolnego trafił Xabi Alonso.

Bayern w półfinale LM. Spodnie Guardioli nie wytrzymały, Mueller został gniazdowym (lektor)

„Barca”, która w Paryżu pokonała PSG 3:1, też praktycznie już do przerwy zapewniła sobie awans po dwóch bramkach Neymara. Okazje mieli też Lio­nel Messi i Gerard Pique. Goście pierwszy celny strzał oddali dopiero w 74 minucie (groźnie uderzył Zlatan Ibra­himović).

W dzisiejszych meczach w derbach Madrytu Real podejmie Atletico, a Monaco zagra
u siebie z Juventusem Turyn.

„Królewscy” nie zdołali pokonać Atletico w ostatnich siedmiu meczach. W poprzedni wtorek zremisowali na jego boisku 0:0. Dziś zagrają bez aż czterech zawodników z podstawowego składu: obrońcy Marcelo (pauzuje za kartki), pomocnika Luki Modricia oraz napastników Karima Benzemy i Garetha Bale’a (wszyscy leczą kontuzje).

– Nie mamy ważnych graczy, ale to niczego nie zmienia. Nie zmienia tego, co trzeba zrobić na boisku – podkreślił trener Realu Carlo Ancelotti.

Gracze Atletico zdają sobie sprawę, jak trudne czeka ich zadanie. – Musimy być przygotowani na cierpienie – wyznał napastnik Antoine Griezmann.

Monaco w Turynie przegrało tylko 0:1. Czy w rewanżu od­robi straty w grze z faworytem?

– Będzie ciężko, ale to normalne na tym poziomie rozgrywek – zaznaczył trener Leonardo Jardim, który nie będzie mógł skorzystać z us­ług m.in. dwóch pomocników – Jeremy’e­go Tou­lalana oraz Goeffre­ya Kondogbi.

– Czyste konto u siebie daje nam niewielką przewagę, jednak nie będzie to łatwy mecz – podkreślił szkoleniowiec „Juve” Massimiliano Allegri. W jego drużynie nie wystąpi m.in. kontuzjowany pomocnik Paul Pogba.

Wyniki

Bayern Monachium – FC Porto 6:1 (5:0), Lewandowski 27 i 40, Thiago 14, Boateng 22, Mueller 35, Alonso 88 – Martinez 74. Cz. k.: Ma­r­ca­no (Porto) 87. 1. mecz: 1:3. Awans: Bayern.

Barcelona – Paris Saint-Germain 2:0 (2:0), Neymar 14 i 34. 1. mecz: 3:1. Awans: Barcelona.