MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rodacy-Bohaterom. Wielkanocna paczka pamięci dla Małopolskiego Kombatanta. Wolontariusze przekazali paczki i życzenia

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Rodacy-Bohaterom. Wielkanocna paczka pamięci dla Małopolskiego Kombatanta
Rodacy-Bohaterom. Wielkanocna paczka pamięci dla Małopolskiego Kombatanta Małopolski Urząd Wojewódzki
„Rodacy-Bohaterom. Wielkanocna paczka pamięci dla Małopolskiego Kombatanta” – to wspólny projekt Wojewody Małopolskiego i Stowarzyszenia Odra-Niemen Oddział Małopolski. W tym roku świąteczną pomocą objętych zostało 131 osób z Małopolski. W ostatnich dniach kombatantów odwiedzili wolontariusze, przekazując paczki i najlepsze życzenia. Co istotne, w projekt włączają się wolontariusze, a także żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Ośrodka Zamiejscowego w Krakowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji i funkcjonariusze Służby Więziennej.

– Ideą akcji jest wywoływać uśmiech na twarzach tych, którzy walczyli o Polskę. Świąteczne paczki to gest pamięci i ukłon w stronę Kombatantów. W tym przedświątecznym czasie chcemy, aby nikt nie czuł się osamotniony, stąd właśnie symboliczne podarki. Dziękuję wszystkim wolontariuszom za ich nieocenioną pomoc, za realizowanie tej akcji już kolejny raz i wkładanie w nią serca. To piękne świadectwo, a także wartościowy przykład wolontariatu oraz międzypokoleniowej solidarności – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

– Jesteśmy dumni i to dla nas wielki zaszczyt, że nasi wolontariusze mogą przed Wielkanocą odwiedzić małopolskich Bohaterów. Wśród wolontariuszy są dzieci, młodzież, studenci i osoby dorosłe. Mogą oni poznać i porozmawiać z naocznymi świadkami historii. Kombatanci bardzo serdecznie reagują na odwiedzające ich osoby. To niezwykła sztafeta pokoleń. Z roku na rok naszych Bohaterów jest niestety coraz mniej, bo odchodzą na „wieczną wartę”. Cieszymy się, że dalej możemy odwiedzać tych, którzy żyją. Każdy z naszych obdarowanych otrzymuje skromną paczkę składającą się z zestawów ciast i wędlin – mówi prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen Oddział Małopolski Tomasz Konturek.

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewody Małopolskiego w ramach pierwszego otwartego konkursu ofert w 2024 r. na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.

– W ramach konkursu na realizację 31 zadań z budżetu, którym dysponuje Wojewoda Małopolski, popłynęło łącznie pół miliona złotych. To środki, które zostaną przeznaczone m.in. na organizację śniadań wielkanocnych czy też paczek – takich, jak przekazywali wolontariusze ze Stowarzyszenia Odra-Niemen Oddział Małopolski. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączają się w takie projekty – projekty niosące potrzebującym nadzieję i umacniające ducha – dodaje wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.

Koniec zerowego VAT na żywność! Ceny wzrosną?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rodacy-Bohaterom. Wielkanocna paczka pamięci dla Małopolskiego Kombatanta. Wolontariusze przekazali paczki i życzenia - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski