Rodzeństwo na podium

ART
KAJAKARSTWO GÓRSKIE. W Szczawnicy rozegrano 52. Memoriał Anny i Artura Wernerów w slalomie kajakowym. Był to także IV rzut Pucharu Polski.

W regatach zabrakło czołowych polskich osad, które w tym czasie rywalizowały w Pucharze Świata w Pradze. W C-2 najlepsza okazała się ekipa Przemysław Plewa (Spływ Sromowce Wyżne) i Patryk Brzeziński (AZS AWF Kraków). W K-1 dwa pierwsze miejsca zajęli pochodzący ze Szczawnicy bracia Polaczykowie. Wyraźnie wygrał Grzegorz (Zawisza Bydgoszcz), o ponad 5 sekund przed Łukaszem (AZS AWF Kraków). Wśród pań w tej kategorii najlepsza okazała się była zawodniczka Pienin, aktualnie w Zawiszy, Joanna Mędoń (z domu Polaczyk). W C-1 wygrał kadrowicz Grzegorz Wójs (Start Nowy Sącz).

W Małym Memoriale rywalizowali młodzicy. W żeńskich C-1 i K-1 zwyciężyła Sara Ćwik (Start), w C-2 Oskar Maciąg i Wiktor Czaja (Pieniny), a w K-1 Wiktor Sandera (Start).

W rozgrywanych przy okazji memoriału zawodach weteranów im. Wojciecha Piecyka, bez podziału na tradycyjne konkurencje, zwyciężył szczawniczanin Arkadiusz Mazurek.

WYNIKI

K-1: 1. Grzegorz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) 75,60 (0 pkt karnych), 2. Łukasz Polaczyk 80,79 (2), 3. Jakub Chojnowski (obaj AZS AWF Kraków) 80,93 (0).

C-2: 1. Przemysław Plewa i Patryk Brzeziński (Spływ Sromowce Wyżne) 91,66 (0), 2. Karol Kasprzak i Marcin Kasprzak (KKK Kraków) 94,71 (0), 3. Piotr Mędoń i Adam Czaja (Pieniny Szczawnica) 102,28 (0).

C-1: 1. Grzegorz Wójs (Start Nowy Sącz) 87,32 (2), 2. Grzegorz Kwiatek (AZS AWF Kraków) 89,02 (2), 3. Tomas Dzurny (Pieniny Cerveny) 90,33 (0).

Kobiety. C-1: 1. Sara Ćwik (Start Nowy Sącz) 109,89 (2), 2. Klaudia Zwolińska (Start) 113,90 (6), 3. Ewa Hurkała (Pieniny ) 115,79 (2).

K-1: 1. Joanna Mędoń (Zawisza Bydgoszcz) 88,00 (0), 2. Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) 88,19 (0), 3. Izabella Węglarz (Pieniny Szczawnica) 94,60 (0).