Rząd zbuduje 21 nowych mostów. Żadnego w Małopolsce

Rząd zbuduje 21 nowych mostów. Żadnego w Małopolsce

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Rząd zbuduje 21 nowych mostów. Żadnego w Małopolsce
1/3
przejdź do galerii
Rusza rządowy program „Mosty dla regionów”, nazwany już Mosty Plus. Dziś minister inwestycji i rozwoju ogłosił listę 21 obiektów, które powstaną do roku 2025. Nie ma na niej żadnej lokalizacji w Małopolsce. Ale samorządy mogą zgłaszać jeszcze swoje propozycje.
Także podana wczoraj lista nie oznacza, że wpisane na nią mosty rzeczywiście powstaną. To raczej wskazania, które Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uznaje za priorytetowe, ale decyzja o ich budowie należy do samorządów.

Te, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na wsparcie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Dofinansowanie wyniesie do 80 procent wartości przedsięwzięcia, także na prace projektowe.

W ramach programu Mosty Plus mogą powstawać przeprawy przez rzeki w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, czyli na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich. Na ten cel rząd przeznaczy do roku 2025 ok. 2,3 mld zł.

- Nabór dla samorządów, które będą chciały skorzystać ze wsparcia, ruszy w drugiej połowie sierpnia. Dokładną datę podamy w najbliższych dniach - zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Na rządowej liście najwięcej jest obiektów na Mazowszu – aż 7 lokalizacji. Wielkopolska może liczyć na 5 mostów. Na Dolnym Śląsku rząd wskazał dwa miejsca, gdzie w pierwszej kolejności trzeba wybudować przeprawę przez rzekę, na Podkarpaciu i Śląsku – tylko po jednym.

Takich „priorytetowych” mostów nie ma nie tylko w Małopolsce. Na ministerialnej mapie nie ma lokalizacji w województwach pomorskim, zachodniopomorskim czy świętokrzyskim.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ale nowość...

Obietnice zaraz przed wyborami (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Trzeba ich rozliczyć z tego co obiecali 4 lata temu a nie dawać się znów nabierać.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo