Sądeczankom wymknęła się wygrana, SPR płacze

(DW, ŻUK)
Superliga piłkarek ręcznych. Po dramatycznym meczu w Piotrkowie Trybunalskim Olimpia/Beskid w ostatniej minucie dała sobie wydrzeć z rąk zwycięstwo. Olkuszankom już raczej nic nie pomoże, muszą pogodzić się ze spadkiem.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Olimpia Beskid Nowy Sącz 27:27 (11:14)
Bramki: Wypych 7, Kopertowska 6, Agova 4, Sobińska 3, Kucharska 2, Ivanović 2, Nowak 1, Piecaba 1, Belmas 1 – Dubajova 11, Gadzina 6, Masna 3, Szczecina 3, Basta 2, Rączka 1, Figiel 1.

Gdy w 52 min miejscowe odskoczyły na różnicę trzech goli (25:22) wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem sąde-czanki nie tylko odrobiły straty, ale w 59 min objęły dwubramkowe prowadzenie. W tym momencie na ławkę kar powędrowała Kamila Szczecina, z czego skwapliwie skorzystały gospodynie, doprowadzając do remisu.

Wcześniej, do 22 min mecz miał wyrównany przebieg. Wkrótce jednak sprawy w swoje ręce wzięła Katarina Dubajova, która do końca pierwszej połowy pięciokrotnie trafiała do siatki rywalek. Po zmianie stron początkowo nadal dominowały przyjezdne, prowadząc nawet w 36 min 16:13. A później nastąpiła dramatyczna końcówka.

Sambor Tczew – SPR Olkusz 33:26 (16:15)
Bramki: Tomczyk 7, Bilenia 7, Pasternak 6, Strzałkowska 5, Krajewska 4, Skonieczna 2, Belter 1, Balsam 1 – Sadowska 7, Wcześniak 6, Wicik 5, Marszałek 4, Przytuła 2, Basiak 1, Fierka 1.

Olkuszanki dobrze zaczęły, było remisowo (3:3), ale po chwili Sambor objął prowadzenie 7:3. W bramce w miejsce Moniki Wąż pojawiła się Martyna Hoffman i obroniła kilka ważnych piłek. W 19 min był znów remis (9:9), a po chwili olkuszanki po raz pierwszy objęły prowadzenie. W 24 min było 10:12. Gospodynie jednak zdołały opanować sytuację. Po przerwie rzuciły z rzędu sześć goli i było 26:19 w 44 min. Takiej przewagi przyjezdne nie zdołały już zniwelować.