Sadłecka na najwyższym podium

Sadłecka w tym sezonie wygrywała już zawody Pucharu Świata w swej kategorii wiekowej i przed czerwcowymi MŚ w Sierra Nevada uważana była za jedną z faworytek. Jednak w Hiszpanii, kilka dni przed wyścigiem złamała na treningu obojczyk (godnie w mistrzostwach zastąpiła ją Włoszczowska). Po dwumiesięcznej przerwie, tydzień temu, Sadłecka znów stanęła na starcie i wywalczyła w Książu mistrzostwo Polski juniorek i seniorek. W wyścigu elity krakowianka Anna Szafraniec zajęła 25. miejsce (16.28 min straty do zwyciężczyni), a reprezentant Polski na igrzyska w Sydney - Marek Galiński był 24.

Szafraniec 25. w ME juniorek w kolarstwie górskim

Magdalena Sadłecka (Optex Opoczno) zdobyła w holenderskiej miejscowości Rhenen tytuł mistrzyni Europy juniorek w kolarstwie górskim. Druga z Polek, aktualna wicemistrzyni świata, Majka Włoszczowska, wycofała się na trasie. W konkurencji juniorów najlepszy z polskich kolarzy Piotr Formicki był 23., a wśród młodzieżowców (do lat 23) Robert Banach zajął również 23. miejsce.