Sandecja lepsza w ostatnim sparingu. Kolejny gol Bułgara

Remigiusz Szurek
Bułgar Dikow znów zanotował gola w sparingu
Bułgar Dikow znów zanotował gola w sparingu Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w sobotnim meczu sparingowym, rozegranym na obiekcie nowosądeckiej Zawady, okazali się lepsi od Stali Stalowa Wola, triumfując 2:0.

Jedną z bramek w starciu z szóstym zespołem trzeciej ligi w grupie czwartej, zdobył Bułgar Swetosław Dikow. Dla tego 29–letniego dwukrotnego króla strzelców rodzimej drugiej ligi, było tu już czwarte trafienie w trakcie zimowych meczów kontrolnych "Dumy Krainy Lachów". Przypomnijmy, że snajper z Bułgarii, który zawitał na Kilińskiego latem ub. roku, nie zdobył jeszcze oficjalnej bramki dla nowosądeckiego klubu: wystąpił dotąd w 18 meczach ligowych i jednym pucharowym. Lepiej idzie mu w sparingach.

Przewaga Sandecji

Sądeczanie groźniej zaatakowali już w 8. minucie. Swetosław Dikow nie dał sobie zabrać piłki, odegrał ją do Roberta Janickiego, ale strzał pomocnika nieznacznie minął lewy słupek ekipy gości. W kolejnych minutach Sandecja stwarzała sobie kolejne okazje. Gola zdobył nawet Łukasz Zjawiński, ale arbiter zasygnalizował pozycję spaloną. Szczęścia z dystansu próbował Michał Walski, ale futbolówkę wyłapał golkiper Stali. W samej końcówce pierwszej części spotkania najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Dikow i sądeczanie wyszli na zasłużone prowadzenie.

W drugiej połowie do siatki ekipy z Podkarpacia trafił też Tomasz Nawotka, który tej zimy zamienił Legię Warszawa na Sandecję. Obrońca zanotował bramkę w 57. minucie, gdy Robert Janicki mając przed sobą jedynie bramkarza rywali, zdołał odegrać piłkę do lepiej ustawionego kolegi, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę między słupki.

Swoją okazję miał też Damian Chmiel. Doświadczony pomocnik po pięknym rajdzie, w którym minął trzech przeciwników, znalazł się sam na sam z bramkarzem ze Stalowej Woli, ale zabrakło mu nieco szczęścia i precyzji, futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

Stal próbowała, ale brakowało jej konkretów. Najgroźniejszą sytuację przyjezdni stworzyli sobie w 82. minucie meczu, ale piłka uderzona z dystansu ostemplowała poprzeczkę.

Dla sądeczan był to ostatni sparing tej zimy przed wznowieniem rywalizacji w Fortuna 1 Lidze. W niedzielę 27 lutego drużyna trenera Dariusza Dudka podejmie na własnym boisku GKS Katowice. Początek meczu o godz. 15.

Sandecja Nowy Sącz – Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dikow 45, 2:0 Nawotka 57.
Sandecja: Pietrzkiewicz (46 Tokarz) - Słaby (60 testowany), Rudol (60 Osyra), Szufryn (60 Boczek), Nawotka (60 Chmiel), Kosakiewicz (60 Kobryń), Janicki (60 Sovsić), Maślanka (30 Fall (60 Kasprzak)), Walski (60 testowany), Zjawiński (39 Szczepanek), Dikow (72 Orzeł).
Stal: Smyłek - Zięba, Chorolski, Skrzyniak, Davidik, Wojtysiak, Jopek, Stępniowski, Olszewski (30 Kacprzycki), Radulj, Biskup. Ponadto: Wietecha, Stelmach, Duda, Barata, Grabarz, Hudzik, Pietrzyk, testowany.