Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sauny, natryski i grota

Katarzyna Hołuj
Tak, po modernizacji,  wygląda strefa odnowy biologicznej
Tak, po modernizacji, wygląda strefa odnowy biologicznej Katarzyna Hołuj
Rekreacja. Budowa kompleksu saun na myślenickiej krytej pływalni dobiegła końca. Otwarcie zaplanowane jest na środę

Wcześniej, a dokładnie przez ostatnich piętnaście lat, strefa odnowy biologicznej składała się z… jednej sauny fińskiej (suchej).

Teraz są trzy sauny: fińska (6-osobowa), infra-red (3-osobowa) i parowa (4-osobowa), a oprócz tego mini grota solna z aromaterapią (z tej jednocześnie mogą korzystać 2 osoby), „natrysk wrażeń”, miejsce wypoczynku, wytwornica lodu, którym można się nacierać po wyjściu z sauny oraz oczywiście natryski i toalety. To oznacza, że jednocześnie w strefie odnowy może przebywać najwyżej 15 osób.

Ceny, przynajmniej na razie, pozostają takie, jak przed modernizacją, tj. 35 groszy za minutę albo 9 zł na pół godziny, przy czym, aby skorzystać z sauny, nie trzeba będzie kupować biletu na basen. Z preferencyjnych warunków mają korzystać lokalne kluby sportowe, z myślą o których zresztą przystąpiono do projektowania nowej strefy odnowy. I ich dobrem motywowany był wniosek o dofinansowanie inwestycji przez Ministerstwo Sportu.

- Kontaktujemy się już z klubami sportowymi, aby zaproponować im takie warunki - mówi Dominika Cup-rjan, kierowniczka pływalni Aquarius.

Zadowolona z przebiegu remontu i jego efektów, dziś martwi się tylko o jedno: żeby klienci korzystali z nowej atrakcji zgodnie z regulaminem i nie niszczyli jej. Sauny będą dostępne codziennie od godz. 7.45 do 21.45.

Myślenicka inwestycja kosztowała bez mała 279 tysięcy złotych. Została sfinansowana ze środków gminy i dofinansowania z Ministerstwa Sportu (po połowie).

W taki sam sposób finansowy był poprzedni remont na pływalni - modernizacja centrali wentylacyjnej, wymiana szyb w ścianach i dachu hali basenowej. Tamten kosztował więcej, bo 1,2 mln zł.

Następna rzecz, jaka czeka na realizację to zagospodarowanie trzeciej niecki basenu. Szczególnie, że dwie istniejące, najczęściej są obłożone w pełni.

Popularność, jaką cieszy się basen widać też na parkingu przed nim. Jest tam ciasno, dlatego przydałaby się inwestycja, która pozwoli na rozładowanie tego tłoku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski