Schlierenzauer wygrał ostatnie zawody Letniej Grand Prix

p
Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer Fot. Arkadiusz Lawrywianiec
Zimowy sezon zbliża się wielkimi krokami, więc Gregor Schlierenzauer już jest w formie. Austriak wygrał ostatnie zawody Letniej Grand Prix w Hinzenbach, bijąc przy okazji letni rekord skoczni (96 m, poprzedni był o 0,5 m gorszy). Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był 6. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu zapewnił sobie już wcześniej Japończyk Kento Sakuyama.

Dla Schlierenzauera to był dopiero pierwszy w tym sezonie letnim konkurs, w którym wziął udział. 2. miejsce zajął Słoweniec Peter Prevc (na półmetku był 13.), a 3. Norweg Kenneth Gangnes. Stoch po pierwszej serii zajmował 12. lokatę (91,5 m), ale dzięki drugiej próbie (86,5) przesunął się w górę. Dawid Kubacki (90 i 85 m) wylądował na 8. miejscu, Jan Ziobro na 10., Maciej Kot był 10., Piotr Żyła 14, a Klemens Murańka 26.

W „generalce” najwyżej z Polaków uplasował się Kubacki – na 5. pozycji (281 pkt). 9. miejsce zajęli wspólnie Stoch i Żyła (232).

Pierwsze zawody Pucharu Świata zaplanowano na 22 listopada w niemieckim Klingenthal. W tym samym miejscu zaplanowano jeszcze finał Letniego Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie za tydzień.

Materiał oryginalny: Schlierenzauer wygrał ostatnie zawody Letniej Grand Prix - Gazeta Krakowska