Siatkówka juniorek. "Bezkarna" porażka Elitevolley na zakończenie

Aleksander Gąciarz
Elitevolley/Facebook
W ostatnim meczu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek w siatkówce zespół Elitevolley uległ Legionovii 1:3 (14:25, 22:25, 25:18, 16:25). Oba zespoły już w sobotę zapewniły sobie awans do finału MP

Stawką pojedynku pomiędzy mistrzyniami Małopolski a Legionovią było pierwsze miejsce w turnieju półfinałowym. Wywalczyły je zawodniczki z województwa mazowieckiego, które w niedzielnym pojedynku były lepszym zespołem.

Pierwsza partię rywalki wygrały bardzo łatwo. Wyrównana walka trwała tylko do stanu 10:8 dla Elitevolley. Potem przeciwniczki zdobyły 9 punktów w rzędu i losy partii były przesądzone.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły podopieczne Dariusza Pomykalskiego. Prowadziły 10:7, potem 15:13 i 17:16. W końcówce emocje trwały do stanu 22:22. Kolejne trzy punkty zdobyła już Legionovia.

Sety trzeci i czwarty były jednostronne. Najpierw Elitovolley był wyraźnie lepszy, prowadząc w pewnym momencie już 22:12. Z kolei w czwartym do gry wróciła Legionovia, wygrywając pewnie seta i całe spotkanie.

W drugim meczu turnieju półfinałowego Atena Warszawa pokonała APS Rumia 3:1 i zajęła 3. miejsce w rywalizacji.