Siatkówka. Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki wygrała finał mistrzostw Polski juniorów młodszych w Krakowie [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
Finał MP juniorów młodszych w Krakowie: Jastrzębski Wegiel - Lechia Tomaszów Mazowiecki Anna Kaczmarz
Siatkarze Lechii 1923 Tomaszów Mazowiecki zdobyli w Krakowie złoty medal mistrzostw Polski juniorów młodszych (kadetów). W finale imprezy wygrali 3:0 z Jastrzębskim Węglem. Głównym partnerem wydarzenia oraz sponsorem młodzieżowych reprezentacji jest PKN ORLEN. Zobacz, co działo się na parkiecie i trybunach oraz podczas dekoracji medalistów. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Patrząc na potencjał klubów biorących udział w turnieju w hali III LO w Krakowie (organizatorem zawodów był UKS Hutnik), takie rozstrzygnięcie uznać należy za pewną niespodziankę. Lechia bowiem w seniorskiej siatkówce poprzedni sezon spędziła w I lidze, w Nowej Hucie grały młodzieżowe drużyny plusligowych ekip z Gdańska, Rzeszowa czy Jastrzębia-Zdroju.

Lechia w finałowym turnieju spisywała się rewelacyjnie, w całych zawodach (5 meczów) straciła tylko jednego seta (w fazie grupowej). W decydującym meczu w niespełna godzinę (54 min czasu gry) pokonała Jastrzębski Węgiel.

MVP tego spotkania został wybrany Dawid Suski. Najlepszym graczem mistrzostw wybrano jego klubowego kolegę Marcela Handzelewskiego.