Sikora tuż za podium

MH
Tomasz Sikora, kolarz górski z Głogoczowa broniący barw miejscowego klubu LKS Iskra, zajął dokonałą czwartą pozycję podczas rozgrywanych w Wałbrzychu Mistrzostw Polski w maratonie MTB.

Start i meta wyścigu usytuowane zostały przy zamku w Książu zaś sama trasa prowadziła wokół Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju. Dwie pętle wyścigu stanowiły w sumie dystans 96 kilometrów.
Zaraz po starcie utworzyła się licząca 21 kolarzy czołówka, w której dużą aktywność wykazywał głogoczowski kolarz. Stopniowo gupka zmalała do 11 kolarzy zaś pod koniec pierwszej rundy, na 45 kilometrze trasy zaatakował właśnie Tomek Sikora, za którym pociągnęli jeszcze trzej inni kolarze. Ta czteroosobowa czołówka nadawała ton wyścigowi, zwiększając przewagę nad pozostałymi rywalami. Na 80 kilometrze na jednym z podjazdów zaatakował Andrzej Galijski, któremu "koła" dotrzymał tylko Dariusz Bartek. Tomasz Sikora na skutek zbyt aktywnej jazdy we wcześniejszej fazie wyścigu nie "zabrał" się z dwójką uciekinierów i skoncentrował na walce o czwarte miejsce, co też się udało.
Na dystansie 48 km w wyścigu towarzyszącym zawodom głównym w kategorii M I (junior) 2 miejsce zajął inny reprezentant Iskry Głogoczów Paweł Pająkowski, natomiast 5. miejsce wywalczył Erwin Siatka.