Skawina. XVIII Kolędowa Szansa na Sukces, była okazją do spotkania się z wyjątkowymi dziećmi. Jest sukcesem wszystkich śpiewających duetów

Ewa Tyrpa
Ewa Tyrpa
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nie pierwszy raz zaskoczyli publiczność. Ich talent nie raz można było podziwiać m.in. na wystawach malarskich, przeglądach artystycznych, pływackich zawodach, a niedawno podczas XVIII Kolędowej Szansy na Sukces [zobacz galerię].

FLESZ - Którzy kierowcy są najbardziej niebezpieczni?

Na scenie sali teatralnej Pałacyku „Sokół” stanęło 14 uczniów tej placówki z towarzyszącymi im „pomocnikami”, a tak naprawdę z przyjaciółmi Ośrodka. Byli wśród nich samorządowcy, nauczyciele, rodzice uczniów i przedstawiciele m.in. Poczty Polskiej – patronki SOS-W.
Tegoroczna Szansa była nieco odmienna od poprzednich, kiedy uczniowie sami na scenie śpiewali kolędy. Tym razem wykonywali je w duetach z osobami dorosłymi, dla których, jak niektórzy przyznali się nam, też było to dużym wyzwaniem i nie ukrywali tremy. - Miałem małą tremę, mimo próby z Joasią dzień wcześniej, a też pastorałka nie była łatwa, tym bardziej, że śpiewaliśmy na dwa głosy – mówi Arkadiusz Wrzoszczyk, wicestarosta krakowski.

Przypomnijmy, powiat jest organem prowadzącym SOS-W i wicestarosta patronował Szansie. Podkreśla on, że warto organizować i wspierać takie spotkania, które integrują osoby niepełnosprawne z innymi środowiskami, a również promują tę placówkę.

Bardzo ważna była ciepła atmosfera panująca na widowni, oklaskującej wykonawców gromkimi brawami.
Miał już małe doświadczenie w śpiewaniu w duecie, bo dwa lata temu podczas kolędowego spotkania w SOS-W śpiewał kolędę z Mają Łuc. To niezwykle utalentowana wokalnie absolwentka tej placówki, a obecnie w niej pracująca w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Stabilne zatrudnienie”. Maja uatrakcyjniła Szansę w „Sokole” śpiewając „Kolędę dla nieobecnych” .

Nikt z wykonawców, bez względu na zajęte miejsce, nie żałował śpiewania w młodymi artystami, ale niektórzy żałowali, że nie mogli z nimi wystąpić na scenie i już zgłosili chęć uczestnictwa w przyszłorocznej edycji Szansy, np. wicekurator małopolska Halina Cymer.

Jak zawsze nie zawiodło Muzeum Regionalne. Widzieliśmy dyrektora Czesława Gąsiorowskiego z ogromną gwiazdą betlejemską w towarzystwie młodych mieszkańców, ubranych w stroje skawińskie.

Także niektórzy wykonawcy wystąpili w przebraniach. Np. ks. Jarosław Januszewski, dyrektor skawińskiego Centrum Don Guanella, w góralskim kapeluszu śpiewał z Sabiną Sroką kolędę „Cicha noc”. Duet zdobył w konkursie Szansa pierwsze miejsce.

W rolę pastuszka przeistoczył się Tomasz Stawowy, dyrektor Centrum Kultury i Sportu, śpiewający kolędę „Przybieżeli do Betlejem” z Szymonem Świdowskim.

- Ten koncert sam w sobie jest sukcesem. Przecież każdy człowiek go pragnie, a nie przychodzi on sam. Często jest okupiony ciężką pracą i płaci się za niego dużą cenę, a nierzadko bywa poprzedzony porażkami. Nasz sukces ma nieco inny wymiar. Jest nim już sam fakt, że zebraliśmy się tutaj, że porzucili państwo swoje obowiązki, by spotkać się z wyjątkowymi dziećmi, by też razem z nimi zaśpiewać – mówiła Agnieszka Zybek, dyrektorka SOS-W.

Występy duetów oceniało jury w składzie: Małgorzata Bała, Magdalena Barylak, solistka Opery Krakowskiej oraz Konrad Szota, dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Skawinie.

Pierwsze miejsce przyznało Sabinie Sroce, śpiewającej w duecie z ks. Jarosławem Januszewskim za „Cichą noc” (na zdj.), drugie - Joannie Szlachetce i wicestaroście Arkadiuszowi Wrzoszczykowi za „Maleńką miłość”, trzecie miejsce - Monice Nabagło wykonującej „Nie było miejsca dla Ciebie” z Elżbietą Drążek, dyrektorką Zespołu Katolickich Szkół.
Monika zaintrygowała publiczność odpowiedzią na pytanie prowadzącego Sebastiana Krasnego z Katarzyną Kaszubą (nauczycieli w SOS-W) o to co najbardziej lubi. Monika bez zastanowienia odpowiedziała, że lubi ruch i pić zieloną herbatę. To efekt zajęć prowadzonych w SOS-W na temat zdrowego trybu życia.
Jury przyznało też dwa wyróżnienia za radość śpiewania, które otrzymali: Ewa Burkat, śpiewająca z Ireną Synowiec z Poczty Polskiej oraz Karol Szymkowiak w duecie z Krzysztofem Januszem, byłym dyrektorem CKiS-u.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie