Skazywani na pożarcie znów wygrali

(ART)
Skawinka (czerwone koszulki) i Tramwaj wiosną nie przegrały
Skawinka (czerwone koszulki) i Tramwaj wiosną nie przegrały Anna Kaczmarz
Klasa okręgowa Kraków. Grupa II. Prowadząca w tabeli Nowa Proszowianka przegrała po raz drugi w tym sezonie, ulegając na wyjeździe rezerwom Garbarni Kraków.

Garbarnia II Kraków - Nowa Proszowianka Proszowice 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 A. Przeniosło 19, 1:1 Cichy 22, 2:1 Ząbczyk 41 karny, 3:1 Palej 68.
Garbarnia II: Jękot - J. Zygmunt, S. Zygmunt, Kopeć, Bajołek - GruchaczI (82 Machno), KrzeszowiakI, Barabasz (70 BufnalI), Kaczor (46 Kuliszewski) - Ząbczyk, Cichy (46 Palej).
Nowa Proszowianka: Jeziorek - T. Przeniosło, Biela, Jelonkiewicz, Wrona (53 Kozerski) - Mach (76 Krawiec), Tyrka, (70 Dębski), Hul, M. Przeniosło - A. Przeniosło (83 Głąbicki), KajdaIII[78].
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).
Mecz bez udziału publiczności.

Mecz nie zaczął się dobrze dla garbarzy.W 3 min karnego (za "rękę" rywala) zmarnował bowiem Kaczor, a w 19 min ładną akcję gości i podanie M. Przeniosły sfinalizował A. Przeniosło. Gospodarze szybko wyrównali - Cichy trafił z woleja w bliższy róg. Tuż przed przerwą było 2:1, gdy karnego (za faul na Cichym) wykorzystał Ząbczyk.

W II połowie goście mieli przewagę, ale miejscowi dobrze sie bronili, a do tego podwyższyli prowadzenie. - Przegraliśmy na własne życzenie. Zmarnowaliśmy mnóstwo okazji, w tym osiem stuprocentowych - powiedział trener gości Mateusz Miś.
(ART)

Prokocim Kraków - Pozowianka Pozowice 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Konik 88 karny.
Prokocim: Reśko - Stankiewicz, Bąk, Dolczak, Kubuśka - Gołdowski (77 Barcik), Małecki (77 Ścieszka), Wójcik, Olszański - Sierant, Kucabiński.
Pozowianka: Cąber - Bystroń, Stokłosa, Cichórz, K. Barcik - R. Kominiak (90 Wyroba), ŻelaskoI, KowalówkaI, Konik - Leśniak (59 T. Barcik), D. Kominiak (85 Korzeniowski).
Sędziował: Piotr Mucha (Kraków). Widzów: 150.

Z ekip broniących się przed spadkiem najmniej wzmocnień w zimie dokonała Pozowianka, ale wiosną skazywana na pożarcie ekipa zdobyła najwięcej punktów (7 w 4 meczach).

Inicjatywę wprawdzie mieli miejscowi, ale marnowali okazje. M.in. w 7 min uderzenie Gołdowskiego wybił sprzed linii bramkowej jeden z rywali. Po przerwie nadal częściej atakował Prokocim, lecz brakowało skuteczności (m.in. Stankiewicz z 5 m główkował ponad bramką). Nastawiona na kontry Pozowianka w końcówce wywalczyła rzut karny, zamieniony przez Konika na zwycięską bramkę.
(AJH)

Skawinka Skawina - Tramwaj Kraków 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Grabowski 8, 1:1 Wrzodek 35, 2:1 Mizera 58 karny, 2:2 Drobisz 83.
Skawinka: Marczuk - Łyko, Krauz, Jurasz, Grabowski - Nowak, Pachacz, ŁawrowskiI (75 Bodzioch), Figiel (55 Mizera), Mrowiec (68 Kosek) - Bagnicki.
Tramwaj: Zieliński - B. Osuch, SzewczykI, MirończukI, D. Osuch - Gniadek (66 Makówka), J. Osuch (75 Leś), Juszczyński, SuślikI (80 DrobiszI), Wzorek (67 Biale) - Wrzodek.
Sędziowała: Sylwia Biernat (Kraków). Widzów: 100.

Skawinka dwukrotnie obejmowała prowadzenie. Na początku z wolnego, z 18 m, ładnie uderzył Grabowski, a po zmianie stron rzut karny (po faulu bramkarza na Nowaku, zdaniem gości przewinienia nie było) wykorzystał Mizera. Tramwaj na 1:1 wyrównał po golu Wrzodka (asysta Wzorka). Wynik ustalił rezerwowy Drobisz, któremu poszczęściło się w zamieszaniu po rzucie rożnym.

Miejscowi mogą żałować, że nie uznano im trafienia Mrowca na 3:1, które pewnie przesądziłoby losy spotkania. (ART)

Lotnik Kryspinów - Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Kaliś 57, 0:2 Kowalik 65, 0:3 Wcisło 83.
Lotnik: Kozioł - MeusI, Nogieć, Pyla, LipińskiI - Wydrych (63 Ruszała), Rusin (81 Osowski), SadkoI, Wieczorek (70 Bukalski), Twaróg - Czech.
AP Kmita: Herdzik - Wysokiński, Trólka, Skwarczeński, Popowicz - MarzecI, JanduraI, Kaliś (71 Matacz), Kowalik, Więckowski (83 Boroń) - Wcisło.
Sędziował: Michał Bargiel (Myślenice). Widzów: 50.

W meczu drużyn broniących się przed spadkiem ważne zwycięstwo odnieśli zabierzowianie. W 57 min objęli prowadzenie po golu Kalisia, który po rożnym celnie kopnął wycofaną piłkę. Lotnik musiał się odkryć, a goście to wykorzystali zdobywając dwa gole po kontrach. Kryspinowianie mogli odmienić losy meczu przy stanie 0:2, lecz Sadko z 4 m trafił w bramkarza, a Rusin nie wykorzystał karnego (Herdzik obronił).(ART)

Pogoń Skotniki - Kaszowianka Kaszów 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Domański 10.
Pogoń: Gonciarski - Reczek (80 DybaIII[90]), Liszka, SikoraI, JewstratIII [56] - Poznański, Kwiecień (70 Pławiak), Staśko (65 Pospóła), Dobroch, HwastekI - Machno.
Kaszowianka: Wolski - Stolarski (90 Obrir), Stanula, Sendor, M. Suchan - KuśmierczykI (60 Kujda), D. Suchan (70 Trojan), Armatys, Mateusz Kromka (70 Krasny), DomańskiI - Goczał.
Sędziował: Kamil Sikora (Kraków). Widzów: 50.

Różnica w pozycji drużyn w tabeli widoczna była na boisku już od początku. Kaszowianie potwierdzili przewagę w 10 min golem - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową trafił Domański.

W drugiej części zamiast strzałów, posypały się kary, a emocji dostarczały tylko decyzje sędziego. Jewstrat w ciągu 7 minut dostał dwie żółte kartki i w 56 min opuścił boisko. Ekipa przyjezdnych nie potrafiła jednak wykorzystać przewagi, nie stworzyła już żadnej sytuacji bramkowej. Dzięki wygranej kaszowianie odrobili trzy "oczka" do lidera z Proszowic.
Olga Kostecka

Piast Wołowice - Podgórze Kraków 3:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Morawski 45 samob., 0:2 Zębala 50, 1:2 Łęcki 57 karny, 1:3 Kuć 65 samob., 2:3 Łęcki 72, 2:4 Muskalski 75 karny, 2:5 Ochałek 82, 3:5 Kuć 85.
Piast: GędłekI[74] - Kosek, Kuć, Owca, Morawski (74 Bębenek) - Mitana (65 Korczek), Widor, D. Jasiołek (72 KurzejaI), Budziaszek - Łęcki, Tomczak.
Podgórze: Grabowski (57 Bednarczyk) - Kierot (57 Sapała), Muskalski, Jamróz, Hąc - M. Wiater (85 Marzec), Pitala, Bańka (46 GawędaI), Hołyś - Ochałek, ZębalaI.
Sędziował: Rafał Pąchalski (Kraków). Widzów: 100.

Festiwal strzelecki, w którym siedem z ośmiu bramek zdobyto po przerwie. Dwa gole dla gości padły po samobójczych strzałach zawodników Piasta. Gospodarze w II połowie po raz kolejny zbliżyli się do rywali (2:3 po trafieniu Łęckiego), ale po chwili za faul taktyczny bramkarz Gędłek został wyrzucony z boiska, a karnego wykorzystał Muskalski, więc tak naprawdę było po meczu.