18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skóra nie nadąża

DD
Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, musimy o nią dbać, także poprzez ćwiczenia Fot. Theta
Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, musimy o nią dbać, także poprzez ćwiczenia Fot. Theta
Nieinwazyjna medycyna estetyczna przychodzi dziś z pomocą w problemach do niedawna jeszcze nierozwiązalnych. Cellulit i rozstępy ma ponoć niemal każda kobieta. O ile z cellulitem, przy odrobinie dobrej woli i samodyscypliny, pozytywne efekty szybko można osiągnąć, o tyle z rozstępami sprawa jest o wiele trudniejsza. Na szczęście istnieją już zabiegi, dzięki którym można sprawić, by były jaśniejsze i spłycone, a przez to mniej widoczne.

Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, musimy o nią dbać, także poprzez ćwiczenia Fot. Theta

URODA. Organizm ludzki nie przyswaja obcego kolagenu, produkuje go sam

Rozstępy są widoczną oznaką głębokiego uszkodzenia włókien elastyny. Przyczyny ich powstawania to najczęściej czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża lub czynniki genetyczne. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie tych uprawiających kulturystykę bądź będących w okresie dojrzewania. Nowopowstałe rozstępy są widoczne w postaci czerwonych linii na skórze, które dopiero po paru miesiącach ulegają rozjaśnieniu. Czerwone rozstępy leczy się o wiele skuteczniej niż te jaśniejsze, dlatego chcąc się ich pozbyć, nie należy zwlekać.

- Rozstępy to problem estetyczny wynikający z braku szybkiej adaptacji skóry do zwiększającej się objętości ciała lub jego szybkiego wzrostu - wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Czernecka-Micińska z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego Dermed. - Skóra "nie nadąża" z przebudową swojej struktury, zbudowanej z włókien kolagenowych i elastynowych. Dochodzi do ich osłabienia i przerwania. Obecnie nie ma skutecznego sposobu na całkowite pozbycie się rozstępów - jest to bowiem trwałe uszkodzenie tkanki łącznej. Niemniej można sprawić, że będą jaśniejsze i spłycone, a przez to mniej widoczne. Jednak wbrew reklamom na pewno nie pomogą w tym kremy - organizm ludzki nie przyswaja obcego kolagenu, tylko produkuje go sam. Niemniej osiągnięcia medycyny estetycznej znają sposoby, by pobudzić organizm do zwiększenia jego produkcji.

Najpopularniejszym sposobem jest zabieg wykonywany za pomocą lasera Fraxel, który uszkadza skórę, by poprzez gojenie aktywować ją do regeneracji. Działa na poziomie skóry właściwej i naskórka - stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Pacjent poddany zabiegowi laserem Fraxel nie jest zmuszony do rezygnacji z codziennych zajęć, a okres rekonwalescencji przebiega łagodnie i szybko.

Innym sposobem jest mezoterapia igłowa, czyli mieszanka koktajli odżywczych, w których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Powierzchownie odżywia on skórę z rozstępem powodując jej nawilżenie.

Specjaliści jako uzupełnienie powyższych kuracji polecają endermologię, czyli masaż pod ciśnieniem, który dodatkowo pozwala pozbyć się cellulitu.

Oczywiście, żaden zabieg nie przyniesie długotrwałego efektu, jeżeli nie będziemy odpowiednio o siebie dbać. Dlatego tak istotne są ćwiczenia rozciągające, utrzymywanie jędrności skóry oraz systematyczne i odpowiednie jej nawilżanie. (DD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski