Skrzyszowianki nadal w pierwszej lidze

STM
TENIS STOŁOWY. Podczas weekendu zawodniczki LUKS Skrzyszów stoczyły dwa barażowe mecze o utrzymanie się w pierwszej lidze.

Jak informowaliśmy już na naszych łamach, ich rywalkami były tenisistki stołowe Lubanty Luboń, a ze względów oszczędnościowych oba mecze rozegrane zostały w Luboniu. Skrzyszowianki dwukrotnie okazały się lepsze od dziewiątej drużyny grupy północnej i tym samym w przyszłym sezonie nadal występować będą w pierwszej lidze.
Sobotni pojedynek rozpoczął się od wygranej 3-0 Di Wang z Anną Janik (I stół) i porażki 1-3 Marty Dziedzic z Joanną Drygas (II stół). Następnie grająca na pierwszym stole Katarzyna Górka w trzech setach pokonała Martę Barylską, a występująca na drugim stole Katarzyna Galus bez straty seta zwyciężyła Katarzynę Nowak. Po grach deblowych skrzyszowianki prowadziły już 4-2, gdyż Górka z Wang wygrały 3-0 z Barylską i Janik, a Dziedzic i Galus uległy 1-3 Drygas i Hannie Wiśniewskiej. Podziałem punktów zakończyły się także kolejne dwa single, w których Górka zwyciężyła 3-1 Janik, natomiast Galus w pięciu setach przegrała z Drygas. Na zakończenie Wang pokonała jednak 3-0 Barylską, a Dziedzic zwyciężyła zastępującą Nowak Wiśniewską (w obu przypadkach po 3-0) i mecz zakończył się wygraną skrzyszowianek 7-3.
W niedzielnym rewanżu po pierwszych dwóch singlach notowano remis 1-1; na pierwszym stole Wang pokonała 3-0 Janik, a na drugim stole Dziedzic przegrała 2-3 z Eweliną Marcinkowską. W kolejnych grach pojedynczych dwa razy górą były jednak skrzyszowianki; Górka w pięciu setach ograła Barylską (I stół), natomiast Górka - także po pięciosetowym pojedynku - pokonała Drygas (II stół). Po wygranych 3-0 Górki i Wang z parą Barylska - Janik oraz 3-1 Dziedzic i Galus z duetem Drygas - Marcinkowska zawodniczki ze Skrzyszowa prowadziły natomiast już 5-1 i tym samym miały "w kieszeni" utrzymanie się w pierwszej lidze. W drugiej serii gier singlowych, na pierwszym stole oba pojedynki wygrały zawodniczki ze Skrzyszowa (Wang pokonała 3-0 Barylską, Górka zwyciężyła 3-2 Janik), a mecze na drugim stole zakończyły się wygranymi zawodniczek Lubanty (Drygas wygrała 3-2 z Dziedzic, a Marcinkowska w takich samych rozmiarach pokonała Galus). Tym samym mecz ten zakończył się identycznym wynikiem, jak spotkanie sobotnie.
Lubanta Luboń - LUKS Skrzyszów 3-7 i 3-7. LUKS Skrzyszów: Katarzyna Górka 2.5 i 2.5, Di Wang 2.5 i 2.5, Katarzyna Galus 1 i 1.5, Marta Dziedzic 1 i 0.5. (STM)